SK SIAD Bílina – FK Duchcov 1:1 (0:0)

Každé utkání není posvícení, o tom se v předposledním přípravném zápase přesvědčila Bílina. Po střeleckém festivalu v utkání s Kopisty, viděla padesátka diváků fotbal bez střelby a šancí na obou stranách. Na vině mohlo být i vedro, ale to není omluva. Hned na počátku zápasu trefil z trestného kopu Hasal břevno duchcovské branky a bylo to prakticky pro první poločas vše. Hrálo se od hranice jednoho velkého čtverce ke druhému, domácí měli mírnou převahu a až v závěru poločasu převzali větší iniciativu a Hasal střílel nad a v poslední minutě vysunul Moravec Miku, ale ten střílel těsně vedle. Ve druhém poločase Duchcov hru vyrovnal a pokoušel se o rychlé protiútoky. Po hodině hry se blýskl parádním zákrokem Kouřil, ale vzápětí si chtěl zpracovat míč za hranicí šestnáctky, Grundl mu míč sebral a Duchcov překvapivě vedl. Bílina na chvíli úplně vypadla z tempa a hosté mohli zvýšit po trestném kopu. Ale domácí se vzpamatovali a opět zapnuli na vyšší výkon, Karasinski zasprintoval, nahrál Tahovi, ale ten střílel vedle. Potom vypálil na branku Stiller a nad hlavičkoval Hasal.   V 76.min. se ve skrumáži nejlépe orientoval Taha a vyrovnal. V závěru ještě nastřelil aktivní Žemba tyč. Kapitán domácích Klaus Pohl opět odchytal první poločas a na druhý nastoupil mladý Kouřil. „S tímto výkonem by to v Lovosicích nešlo. V záloze chyběl Kornalík, bylo to pomalé, úplně jiný výkon než proti Kopistům.“ Bílina sehrála v přípravné přípravě již čtyři zápasy s mužstvy z 1.A třídy, dva vyhrála a dva remizovala. Ve středu ji ještě čeká doma od 18 hodin Oldřichov. Bílinští nestačili pouze na teplický dorost, kde vysoko prohráli.  První mistrovský zápas krajského přeboru sehraje Bílina v sobotu 8.srpna v 10,15 hodin v Lovosicích.
Branky: 76.Taha - 60.Grundl
Sestava Bílina: Pohl - Gütsch, Hasal, Přibyl, Mergl – Žemba, Novák, Vrátil, Taha – Mika, Moravec
Střídali: Kouřil – Stiller, Karel, Karasinski
Sestava Duchcov: Velička – Poustka, Vosátka, Pokoš Marek, Maisner – Chochola, Moravec, Holubička, Berko – Giňa, Grundl