SK SIAD Bílina – SK Roudnice nad Labem 2:1 (0:0)

Opět utkání dvou naprosto rozdílných poločasů, po prvním by Bílina považovala bod za zlatý, po druhém hosté nevěřili, že prohráli. Domácí nastoupili bez zraněných Bečvaříka, který se na stadionu objevil již bez berlí, ale s novým účesem a Moravce. Otřepanou frází je konstatování, že hrdinou zápasu byl brankař a kapitán domácích Pohl. Již ve 2.min. se vyznamenal po chybě v rozehrávce, kdy nejprve střelu zblízka vyrazil a dorážku Šimka, který před ním byl úplně sám, chytil. Situace se opakovala v 6.min., kdy opět Šimek nedokázal prostřelit osamoceného Pohla. Nepříjemná situace pro domácí nastala v 9.min., kdy po faulu odstoupil se zraněným kotníkem běhavý Mergl. Na hrot útoku se postavil dorostenec Karel a Mika se stáhnul do zálohy. První čtvrthodina byla jasně v režii hostů. V 17.min. vyrazil Pohl Brožíkovu střelu na roh. Domácí se dočkali až ve 25.min., kdy hlavičku Karla jen se štěstím vyrazil hostující brankař Černý. Ale po půl hodině musel opět zachraňovat Pohl. Hosté byli kombinačně lepší a potvrzovali své 4.místo  tabulky.  Domácí sice bojovali, ale množství nepřesných přihrávek nahrávalo soupeři. Druhý poločas přinesl jiný obraz zápasu, domácí se pomalu rozjížděli a v 53.min. řešil situaci včasným vyběhnutím daleko před branku Pohl. Potom se již dostala ke slovu Bílina. Nejdříve po pěkné akci Novák – Vrátil – Karel střílel posledně jmenovaný tísněn do brankaře. V 57.min. začal úřadovat až v květnu dvacetiletý Mika. Nejprve po zpětné přihrávce Pavlíčka vypálil, ale Černý stačil střelu vyrazit. Potom si po levé straně naběhl Vaník, odcentroval a Mika se hlavou trefil přesně. Za dvě minuty po centru Přibyla se stejného místa, ale nohou, vstřelil Mika druhou branku. To byla pro hosty studená sprcha. V 67.min. kopali domácí po Pavlíčkově hlavičce roh. V závěru vybojoval u postranní čáry Přibyl míč. Zacentroval, Čula přihrál Mikovi, ale střela byla sražena. Hosté se dočkali až v nastavení, kdy střídající Rubeš, asi po předchozím faulu, snížil. Domácí měli jedničku Pohla, ve druhém poločase se rozstřílel Mika a pohybem zaměstnával soupeře devatenáctiletý Pavlíček, který již dávno vybojoval místo v základní sestavě. Svůj talent potvrdil i Karel, který také vyhrává hlavičkové souboje. „Kdyby nám dal soupeř za 20 minut tři branky, tak byl výsledek jiný. Soupeř, ale šance nevyužil i zásluhou Klause Pohla, který velice dobře reagoval a po bouřce v kabině si ve druhé půli dali kluci říci. Dali jsme dvě branky zásluhou Ericha Miky, který svým pohybem zúročil šance a potom jsme to již ubránili. Škoda branky v nastavení,“ netajil spokojenost trenér Josef Tichý. Kritický k výkonu v prvním poločase byl i kapitán Klaus Pohl: „Bylo to moc těžké, byli jsme zralí na tři, čtyři góly, Bylo to příšerné, ale měli jsme štěstí. Po bouřce v kabině se to trochu zlepšilo, dali jsme dvě branky a výborné tři body.“ Po výhře se ulevilo i šéfovi klubu Petru Arpášovi: „Myslím, že i v tomto zápase slavila úspěch bojovnost jako v Chomutově. Ale ten první poločas byl tragický, soupeř byl jasně lepší. Ve druhém nás nakoply dvě branky a dalo se na to již dívat. Kluci bojovali a jsem rád za tři body, které nás opět výrazně posunuly k záchraně.“
Branky: 58. 60. Mika – 90+1 Rubeš
Rozhodčí: Sabo – Šefčík L., Šefčík J.
ŽK: 5 – 1
Diváci: 150

Sestava: Pohl – Novák, Hošek, Hasal, Přibyl – Vaník (69.Magyár), Kornalík, Pavlíček, Mergl (11.Karel, 76.Čula) – Vrátil - Mika