TJ Proboštov – SK SIAD Bílina 1:2 (0:2)
Proboštov – V okresním derby  Bílina nastoupila bez nemocného Miky, Vaníka a dlouhodobě zraněných Bečvaříka a Moravce a přesto si odvezla tři body.Obrazek  Domácí zahájili tlakem, Fork střílel vedle a tam směřovaly i hlavičky domácích. První akce hostů znamenala branku,  Vrátil vystřelil technicky ze 20 metrů a míč zapadl do „šibenice“. Šanci na vyrovnání měl Gerboc, ale v poslední chvíli zachraňoval Přibyl. Domácí vypadli z tempa, kupili řadu nepřesností a přišel další trest. Vrátil zleva nacentroval od postraní čáry a velký bílinský talent Hájek usměrnil míč do branky.   Na druhé straně se dostal do velkého čtverce Gerboc, ale zaváhal se střelou. Ve 39.min. se dožadovali domácí penalty, ale ruka u těla se nepíská.   Rychlý fotbal pokračoval i ve druhém poločase. Nejdříve střílel nad Kornalík a potom včasným vyběhnutím zabránil ve střele Gerbocovi Pohl.  Potom  Gerboc branku vstřelil, ale již byl máván ofsajd. Hra domácích dostala spád příchodem Sedláka. Ten zavelel k náporu, často střílel a domácí získali převahu. Křeče začali brát mladého Hájka a musel střídat. V 79.min. krásně vystřelil trestný kop k tyči Sedlák, ale Pohl vytlačil míč na roh. Domácí snížili po kuriózní situaci. Na zemi zůstal Novák a rozhodčí přerušil hru. Po míči rozhodčího proboštovský obránce nečekal až mu soupeř vrátí míč, ale sám s ním vyrazil dopředu a než se hosté vzpamatovali zavěsil pěknou střelou křížem přes branku  Sedlák. Závěr zápasu byl ve znamení velkého tlaku Proboštova. Rozhodčí nastavil pět minut, ale branka již nepadla. Bílině zahrála dobře obrana v čele s brankařem Pohlem, pětičlenná záloha dělala domácím starosti a v ní vynikal Vrátil. Až v závěru umožnila domácím získat střed hřiště.   V útoku odvedl kus práce Novák.   „Je to již několikátý zápas, kdy máme slabý první poločas. Jdeme na hřiště a myslíme si, že to tam spadne samo. Soupeř nás trestá a potom to honíme druhý poločas a když se prohrává, těžko se to obrací. Je to dnes velké zklamání,“ nehledal výmluvy domácí asistent Hynek Chalupník. „Jsou to pro nás překvapující tři body. Kluci dnes překvapili a myslím si, že to byl jeden z nejlepších výkonů jara. Kdybychom tak hráli stále, nemusíme mít žádný strach o sestup a můžeme hrát klidný střed tabulky. ObrazekCelý mančaft odvedl super výkon,“ ocenil výkon svých hráčů bílinský trenér Josef Tichý.  Ve středu obrany vynikal Jakub Hošek, který si často nabíhal i před soupeřovu branku: „Jsem spokojený, ale na konci mě již hodně chytaly křeče, ale to je tím, že málo trénujeme a to je naše vina. Zápas dobrý, jen mě trochu vadilo, že se na konci kopal jeden trestňák za druhým na naší branku. Ale všichni makali, byl to týmový výkon a máme tři body."
Branky: 82.Sedlák – 11.Vrátil, 21.Hájek
Rozhodčí: Král – Dufek, Klupák
Proboštov: Račuk – Malý, Bílý, Fork (59.Sedlák), Kuloušek – Brodský (46.Valenta), Kočí, Záveský, Becher (30.Blažek) – Gerboc, Zajíček
Bílina: Pohl – Karel, Hošek, Hasal, Přibyl – Hájek (66.Magyár), Pavlíček, Kornalík, Vrátil, Mergl – Novák (89.Muf)