AFK LoKo Chomutov - SK SIAD Bílina 1:1 (0:0)

Chomutov - Nudný první poločas, dramatický druhý. To by byla stručná charakteristika nedělního zápasu krajského přeboru. Bílina v týdnu sehrála nešťastný odložený zápas v Modré, kde nejen prohrála vlastní brankou, ale ztratila i Bečvaříka, který skončil s poškozenými vazy o berlích. V Chomutově na hřišti pátého mužstva tabulky neměla co ztratit. V prvním poločase si ani jedno mužstvo nevytvořilo vyloženou šanci a hráče ukolébalo příjemné slunečné počasí. Po přestávce se na hřiště vrátila jiná mužstva. Hned v úvodu domácí v dobré pozici stříleli nad, potom zaměstnal domácí obranu Mika a domácí mohli udeřit v 55.min. Po hrubce u pomezní čáry běželi tři domácí na obránce Hasala, ale ukvapená střela z 10 metrů šla nad. Po hodině hry se na hřišti objevil Vaník, aby posílil zálohu, ale Bílina se zatáhla a nechala domácí hrát. Ti také vstřelili branku, ale rozhodčí Prágl odpískal faul na brankaře Pohla. V 65.min. zachraňoval Hošek, když ukopl domácímu útočníkovi míč na roh. Tlak domácích sílil, ale hosté mohli jít do vedení. V 69.min. vybojoval na polovině hřiště míč Pavlíček, přesně přihrál za obranu Vrátilovi a ten se řítil sám na domácího brankaře, ale byl z toho jen roh. A opět se potvrdilo ono fotbalové nedáš, dostaneš. Ve skrumáži v pokutovém území Bíliny odpískal rozhodčí ruku a kopala se penalta. Pohl si sice na míč sáhl, ale domácí vedli. Branka Chomutov povzbudila a Pohl musel dvakrát zasahovat. Ale penalty se dočkali i hosté a také za ruku. A také Novákovi vystihl domácí brankař Sabadoš střelu, ale gólu nezabránil. To již byl na hřišti Magyár, který oživil bílinský útok. V závěru zápasu se Bílina usadila na polovině domácích, ale výsledkem byla Hoškova střela vedle. V nastaveném čase byl sražen Mergl, domácí hráč dostal žlutou kartu a po ošetření rozhodčí zápas ukončil. „Bod na hřišti pátého celku, určitě velká spokojenost. Druhý poločas byl bojovný a myslím, že jsme si bod zasloužili a udělali další krůček k záchraně,“ byl spokojen šéf bílinského klubu Petr Arpáš. Tentokrát nešetřil chválou ani trenér Josef Tichý: „Bod je asi zasloužený pro obě mužstva, obě kopala penaltu za ruku a my jsme ještě domácím připravili jednu šanci, kdy Moravec nesmyslně kličkuje, místo rozehrání a přihraje soupeři na gól. Dnes si kluci zasloužili bod, makali a myslím, že to byl zatím jejich nejlepší jarní výkon, když tak budou hrát dále, nebude problém abychom se zachránili.“
Branky: 71.Cejthamr (PK) – 76.Novák (PK)
Rozhodčí: Prágl – Zaňka, Richter ml.
Diváci: 120
Sestava: Pohl – Novák, Hošek, Hasal, Přibyl – Vrátil (86.Karel), Kornalík (75.Magyár), Pavlíček, Mergl – Moravec, Mika (58.Vaník)