15. SK Strupčice 22 43:83 17
16. TJ Mojžíř 22 39:64 16

Kompletní tabulka

Zimní liga ÚKFS starší žáci

V průběhu ledna a února 2022 byla rozehrána základní skupina Zimní ligy ÚKFS starších žáků. V naší skupině B nám los určil za soupeře týmy: FK Duchcov, FŠ Litvínov a  SK Junior Teplice. Systém rozlosování tři skupin byl jednoduchý: mezi sebou si o konečné umístění zahrají týmy z prvních, druhých, třetích a čtvrtých míst základní skupiny. Naším cílem před zahájením ZL bylo skončit nejhůře na druhém místě ve skupině a následně bojovat o celkové umístění na 4 - 6 místě z 12 týmů.

• 29. 1. první kolo: FK Bílina  :  FK Duchcov

V prvním utkání ZL naší skupiny jsme na naší UMT přivítali soupeře z Duchcova. Za hustého deště náš tým již od začátku doslova vlétl na soupeře a v 10. minutě utkání jsme již po dvou gólech kapitána Jirky Krejčího a Šimona Nováčka vedli 3 : 0. Prakticky po celý průběh utkání se soupeř nedostal do žádné brankové příležitosti a naši hráči naopak dohrávali utkání v uvolněném tempu, do kterého mohli přenést nácviky situací z tréninku.

konečný stav:  Bílina : Duchcov 14 : 0 (11 : 0),  střelci: Lucík 2x, Krejčí 6x, Tokár 2x, Nováček 3x, Kříž 1x

• 4. 2. druhé kolo: FŠ Litvínov : FK Bílina

Toto utkání mělo být pro naše starší žáky měřítkem jejich výkonu, protože nastoupili na hřišti Litvínova proti mužstvu, které má zastoupení v kvalitativně vyšší soutěži. I proti silnějšímu soupeři jsme chtěli praktikovat rozestavení, které nacvičujeme v tréninku a chtěli jsme se pokusit aktivně napadat již rozehrávku domácích. Po opatrném začátku jsme byli prvním týmem, který si v utkání vypracoval tutovou gólovou šanci, kdy centrovaný míč z levé strany propadl v domácím pokutovém území až na zadní tyč a Jan Pavelka v ideální pozici přestřelil odkrytou branku domácích. Po této šanci jsme si dokázali, že je možné hrát aktivně směrem dopředu, což potvrdili svými průniky i Jakub Fojtík a Ryan Dinh. V průběhu prvního poločasu převzali aktivitu na své kopačky domácí a po samostatném průniku z levé strany se přízemní střelou podle našeho brankáře ujali vedení v zápasu. Bohužel se nám krátce poté zranil náš stoper Vojta Mikulanda, který nám chyběl v dalším průběhu zápasu. Za jednobrankové ztráty jsme nastoupili do druhé půle se snahou zatlačit domácí do defenzivy a pokusit se vstřelit branku. Pohledné a bojovné utkání z obou stran přineslo pouze už jenom jednu gólovou šanci, a to těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího, kdy po samostatném průniku kapitána Jirky Krejčího z levé strany a jeho ideální přihrávce za obránce domácích chyběl krok k zakončení a ke vstřelení kýžené branky Milanu Lucikovi. Hráči sami po zápase cítili, že jsme si za předvedenou hru zasloužili alespoň remízu.

konečný stav: FŠ Litvínov :  FK Bílina  1 : 0 (1 : 0)

• 20. 2. třetí kolo: SK Junior Teplice : FK Bílina

V rozhodujícím zápase pro vývoj v naší skupině jsme potřebovali domácí porazit a možná proto ze začátku naše hra postrádala organizaci, kterou jsme uplatňovali v předešlých utkáních ZL. V 5. minutě nám domácí obránce daroval zpětnou přihrávkou tutovku, se kterou ale Šimon Nováček pohrdnul a zblízka neproměnil. Naše hra stále neměla ideální parametry, ale soupeře jsme do žádného protiútoku nepustili. Pomohla nám až 21. minuta utkání, kdy byl za faul zezadu na našeho pronikajícího útočníka Káju Kříže potrestán červenou kartou domácí gólman. Kája Kříž si spravil chuť ve 25. minutě, kdy prostřelil brankáře z malého vápna a za pár minut už na 2 : 0 pro FK Bílina upravil s chutí hrající Filip Svoboda. Jedinou šanci domácího Junioru ve druhé půlce na poslední chvíli překazil Jakub Dvořák a vykopl míč směřující již za záda našeho gólmana ven z brankové čáry. Poslední gól v zápasu padl po individuální akci Lukáše Nováka středem hřiště a jeho pobídku využil ránou pod břevno z prostoru velkého vápna Jan Pavelka. Jedinou nepříjemností při zisku těchto tří bodů ze hřiště soupeře byla skutečnost, že se zranil náš kapitán Jirka Krejčí, který utkání dohrával se sebezapřením.

konečný stav: Junior Teplice : FK Bílina  0 : 3 (0 : 2), střelci:  Kříž, Svoboda, Pavelka

Po odehrání skupinové fáze ZL jsme v celkové tabulce na 4. místě se ziskem 6. bodů a skóre 17:1

V další hrací části ZL nás první březnový víkend čeka FK Junior Děčín A a následně FK Baník Most-Souš