15. SK Strupčice 21 42:81 17
16. TJ Mojžíř 21 34:58 16

Kompletní tabulka

nástavba ZL ÚKFS starší žáci

Dnes dopoledne jsme se v chladném počasí na domácím hřišti utkali v prvním zápase nástavbové části Zimní ligy s týmem Junior děčín A. Fyzicky dobře připravení hráči soupeře nastavili našim klukům dobré měřítko k porovnání výkonosti a musím potvrdit, že naši hráči obstáli na výbornou. Okamžitě po úvodním hvizdu zápasu potáhl míč rychle dopředu na levé straně hřiště Ryan a z přihrávky na hranici pokutového území zakončoval Coufi, který ale bohužel netrefil v dobré šanci branku. Soupeře jsme naší aktivní hrou v začátku zápasu zaskočili a přibrzdili. Postupem času si však mužstvo soupeře vynutilo převahu, ze které vytěžilo několik rohových kopů, které ale naši obránci ve spolupráci s Ráďou v brance zvládli. Naše kompaktní obrana prakticky v první půli nedovolila soupeři, aby si vytvořil vážnější šanci na ohrožení naší branky. Naopak to byli naši hráči Kája a Šimon, kteří se několikrát dostali po kolmé přihrávce za obranu soupeře před brankáře Junioru Děčín, který ale včasným vyběhnutím zmařil naše šance. Nejhezčí okamžik první půle si naši fanoušci užili v 25 minutě, kdy po dalším průniku aktivního Šimona musel soupeř faulovat a k přímému kopu z 20 metrů se postavil Lukáš. Krásnou ránou obstřelil zeď hráčů soupeře a orazítkoval břevno branky. Konec první půle se již dohrával ve středu hřiště. Po poločasové přestávce bylo patrné, že obě mužstva vstoupila do druhé půle ve snaze vstřelit  branku jako první. Hra se rychle přelévala a naši obránci měli se zachytáváním soupeřových hráčů potíže a byli pod tlakem. Úlevu nám přinesla 38 minuta zápasu, kdy po vysunutí Lukáše a jeho průniku do vápna byl nařízen po faulu soupeře pokutový kop. K míči se postavil Lukáš a střelou doprostřed branky nám zajistil vedení. Bohužel naše vedení netrvalo dlouho a ve 40. minutě jsme inkasovali po opakované střele z trestného kopu soupeře, kdy byla nejprve střela zblokovaná naší zdí. Nutno podotknout, že opakované střele předcházel evidentní faul na Lukáše při vybíhání ze zdi. Vše podstatné se tedy odehálo během začátku druhého poločasu a po zbytek zápasu pokračovalo vysoké tempo hry a nasazení z obou stran. Sympatická byla snaha našich kluků o vstřelení branky až do samého závěru, což podtrhla parádní akce opět po levé straně vedená Milanem a pohotové zakončení Káji z "první",  kdy musel brankář soupeře vytáhnout akrobický zákrok, aby zneškodnil střelu pod břevno. Následně byl zápas ukončen. Díky výbornému týmovému výkonu a bezchybné hře obrany jsme si tento bod zasloužili. Náš tým opět prokázal, že pokud realizujeme v utkání věci z tréninku a hrajeme týmově a především aktivně (jak v utkání s FŠ Litvínov, i dnes v tomto utkání s Juniorem Děčín), pak jsme schopni uhrát výborné výsledky i s mužstvy, jejichž hráči hrají pravidelně ve vyšších soutěžích než je KP. Tímto chci hráčům poděkovat za předvedený výkon a doufám, že ho zopakujeme i během příštího zápasu s Baníkem Most.

konečný stav:  FK Bílina : Junior Děčín  1 : 1 (0 : 0), střelci:  Novák (penalta)