15. SK Strupčice 21 42:81 17
16. TJ Mojžíř 21 34:58 16

Kompletní tabulka

KP starších žáků

v neděli 3. 4. jsme zahájili jarní část fotbalové sezóny na hřišti Tatranu Podbořany přesvědčivým vítězstvím. Hattrickem se blýsknul Šimon Nováček a přispěl svým výkonem k dobrému startu našeho mužstva v soutěži. V brance se po dlouhé odmlce opět představil Jirka Mikloš, který musel zaskočit za zraněného Radima a vedl si velice dobře. Po dobře odvedeném výkonu a předvedené hře jsme odjížděli domů se třemi body a dobrou náladou.

T. Podbořany/Vroutek : FK Bílina 1 : 5 (1 : 1), střelci: Nováček 3x, Krejčí, Ryan

v neděli 10. 4. V prvním domácím utkání jsme na našem hřišti přivítali Baník Most - Souš. Náš tým musel v sestavě nadále postrádat zraněného gólmana Ráďu a nově zraněného i Johna. Naopak soupeř tentokrát neponechal nic náhodě a přijel ve velmi posílené sestavě, ale naši kluci byli na utkání dobře motivováni a nechtěli si nechat vzít vítězství. První poločas měl bojovný průběh, ve kterém se rychleji prosadili naši kluci a již v 9.minutě otevřel skóre Šimon Nováček. Soupeř byl zaskočený vývojem hry a nasazením našeho týmu, což vedlo brzy k dalším brankám Jirky Krejčího a Ryana. Bohužel po našich zbytečných chybách jsme soupeře, který již působil odevzdaným dojmem, opět dostali do zápasu a po dvou rychlých brankách a ze sporného gólu z pokutového kopu v poslední minutě první půle jsme odcházeli do šatny za stavu 3 : 3. Ve druhém poločasu to bylo opět naše mužstvo, které mělo více iniciativy ve hře a nápaditými kombinacemi zaměstnávalo obranu soupeře. Díky naší aktivitě a snaze zvítězit se brzy opět trefil Ryan a chvili na to i krásnou střelou zpoza vápna Coufi. Soupeř už neměl sílu vzdorovat a tak po samostatné akci ještě zavěsil Jirka Krejčí. Těsně před koncem zápasu už soupeř z Mostu pouze korigoval výsledek. Po této výhře jsme se posunuli v tabulce na dělené druhé místo. Důležité zápasy nás teprve čekají!

FK Bílina : Baník Most-Souš 6 : 4 (3 : 3), střelci: Nováček, Krejčí 2x, Ryan 2x, Coufal

v neděli 17. 4. K důležitému zápasu jsme zajížděli na hřiště týmu Dobroměřic/Černčic. Toto utkání mělo velký náboj, protože se v podstatě hrálo o druhé místo v tabulce a náš tým měl soupeři co vracet za podzimní porážku v Bílině. Bohužel absence Lukáše Nováka, se kterou jsme před zápasem nepočítali a brzké zranění Milana Lucíka v zápasu naši hru poznamenaly. Od začátku zápasu jsme se nedokázali prosadit kombinační hrou a museli jsme často čelit tvrdé hře soupeře, který svůj tlak korunoval gólem krátce po zranění a odstoupení Milana, kdy byla naše hra neorganizovaná. Druhou branku jsme obdrželi opět v poslední minutě první půle. Po faulu v pokutovém území a následně proměněné penaltě vedli domáci již o dva góly a naše již značně prořídlá sestava měla před sebou velký úkol - vrátit se pokud možno co nejdříve do zápasu a zdramatizovat průběh utkání. Opustili jsme naši ustálenou sestavu a změnili rozestavění na 3-5-2 ve snaze posílit útočnou činnost. Kluci nastoupili do druhého poločasu s chutí a vynutili si několik rohů a standartek. Naše úsilí se vyplatilo a Šimon dal ve 42. minutě kontaktní gól. Opět se potvrdilo, že kluci jsou na tom dobře fyzicky a soupeře začali přehrávat a svým kombinačním stylem donutili soupeře k častým faulům. V 55. minutě uviděl domácí hráč po druhé žluté kartě červenou a nám ožila šance pro vyrovnání stavu utkání. Bohužel i přes velkou snahu a některé šance se našemu mužstvu už nepodařilo stav utkání otočit. Přesto bych chtěl všem hráčům poděkovat, protože i ve značně nekompletní sestavě odvedli skvělou práci a Milanovi přejeme brzké uzdravení. Nesmyslně tvrdou hru domácích odměnil rozhodčí pěti žlutými a jednou červenou kartou.

FK Dobroměřice/Černčice : FK Bílina, 2 : 1 (2 : 0), střelci: Nováček

v sobotu 23. 4. Domácí zápas, krásně upravená hrací plocha, slunečné dopoledne a dobrý soupeř. Taková byla pozvánka na naše domácí utkání s Tatranem Kadaň, kterému jsme na podzim v Kadani podlehli. Vypadá to, že nové rozestavění hráčů na hřišti klukům vyhovuje a bylo to znát na předvedené hře již od začátku zápasu. Aktivní napadání soupeře, hodně pohybu a snaha o rychlou rozehrávku na naše ofenzivní hráče. To byl recept na soupeřovu hru. Nápaditá hra našeho týmu směrem dopředu dělala soupeřovým hráčům veliké problémy. V 7. minutě uklidil míč do branky Jirka Krejčí po ideální přihrávce Šimona Nováčka a dobrý výkon v první půli podtrhnul svojí první brankou ve starších žácích v soutěži Jakub Dvořák. Nekompromisní ranou od břevna do sítě - gratulujeme Kubo. Ve druhé části hry jsme chtěli i nadále mít iniciativu a nepolevit v předvedené hře. Po krásné akci si roli nahravače a zakončovatele vyměnil Jirka se Šimonem a Šíma svým gólem do opuštěné branky po Jirkově přihrávce potěšil diváky. Poté se ještě dvakrát prosadil Jirka Krejčí a zkompletoval si hattrick! Škoda dalších nevyužitých tutovek Káji Kříže. Bylo to z naší strany výborně zvládnuté utkání a předvedená hra se musela divákům líbit. Příští týden Košťany!

FK Bílina : Tatran Kadaň 5 : 1 (2 : 0), střelci: Krejčí 3x, Dvořák, Nováček