Jdi na obsah Jdi na menu
 


Článek Oldřicha Bubeníčka před jarním startem

8. 3. 2012

Nelichotivou vizitkou  pro mužstva z teplického okresu je postavení v krajském fotbalovém přeboru. Na 13.místě Krupka s 16 body, na 14.místě  Bílina s 15 body stejně jako na 15.místě Modlany. Poslední Děčín ztrácí pouze jeden bod.  Pokud Modlany měly výborný závěr a srovnaly krok se s posledními v  tabulce, Bílina se v závěru podzimu propadla z poklidného středu až na samý konec.  „Lednová příprava začala dobře, dobrá docházka na tréninky, ale potom nás začala provázet zranění.  A na přelomu ledna a února narušily přípravu silné mrazy, kdy jsme přešli do tělocvičny, ale to bylo pro všechna mužstva stejné,“  připomněl začátek přípravy trenér FK Bílina Jaroslav Kovačka.  Ten nastoupil po odvolaném Josefu Tichém a úkol má jediný, zachránit pro Bílinu krajský přebor.  Trenérské trio doplňuje Milan Milčinský a Bedřich Hulinský.    Kovačka se vrátil z Ledvic, kde měl úspěšný podzim a spolu s ním přišel i Milčinský a také se vrátil zkušený Novák.  Velkou jarní ztrátou je univerzální hráč Václav Bečvařík, který se zranil v turnajovém zápase s Louny.  „Má natržený přední křížový vaz v koleně a je již po operaci, je to dlouhodobá ztráta,“ dodal  Jaroslav Kovačka.  Dlouhodobě je také zraněný nadějný Proch.  V Bílině skončila dlouholetá opora brankař Pohl, který odešel do Ledvic a  střelec  Milo, který obléká dres Loun.   Novými tvářemi v dresu FK Bílina jsou Vondráček z Ohníče, Vosátka z Teplic, hrobčický Kotěšovský, který hrál v Milešově a z hostování v Ledvicích se vrátil již zmiňovaný Novák.

„Při turnaji na Souši jsme hráli s kvalitními soupeři a mohli jsme si vytipovat hráče na jednotlivé posty. Pokud nebudou zranění, je sestava jasná.  Každý měl možnost si vybojovat základ. Naším cílem je záchrana, bude záležet na klucích, jak se k tomu postaví. Kvalitu mužstvo má. Hlavně mladí na sobě musí pracovat,  do kádru je musíme zabudovat, je to na nich.  Doufáme, že vše bude lepší než závěr podzimu,“ uvedl Bedřich Hulínský, který již asistoval trenéru Tichému.

V kádru FK Bílina jsou brankaři Čurda a Vondráček, obránci Vosátka, Karel, Mergl, Žemba, Žák a Rameš. Dále záložníci Levý, Pavlíček, Augusta, Egrt, Svoboda a Junek a útočníci Novák, Sčuka a Kotěšovský. Z dorostu budou ještě zaskakovat talentovaní Ferko a Baran. 

Vstup do jarní části může hodně napovědět.  Bílina začíná v neděli ve 14,30 hodin v Neštěmicích, které mají o tři body více.  A  v sobotu 17.března přivítá doma na Kyselce v 15 hodin Štětí, které má nyní také o tři body více.  Oba soupeře na podzim Bílina porazila.