Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výhra přišla po přestávce...

27. 8. 2012

Okresní derby dvou rozdílných poločasů, to byl zápas třetího kola krajského přeboru. Domácí již ve 3.minutě prohrávali brankou z penalty za faul brankáře Vondráčka. Ten směr střely sice vystihl, ale  Bikár se trefil přesně k tyči. Bílině trvalo dlouho než se vzpamatovala. Ve 12.minutě střílel těsně vedle Milo, a to bylo za poločas střelecky ze strany domácích prakticky vše.  V 18.minutě poslal Novák z trestného kopu z dobrých třiceti metrů míč za obranu hostů přesně na Vosátku, ale ten nezpracoval míč.  Hosté stříleli více, střelu Karlíka Vondráček chytil, Lejček a Bičák stříleli mimo.  Bílina ve druhé části poločasu soupeře přitlačila, ale v útoku byla naprosto bezzubá.  Do druhého poločasu udělal trenér Kovačka dvě změny. Stáhl Barana a Mila a na hřiště přišli Žemba a Levý. Choutka se posunul do zálohy.  Vyrovnání přišlo v 51.minutě, kdy Ščuka přihrál Levému, ten se u brankové čáry uvolnil a přihrál před branku a Augusta  zavěsil.  Bílině se začali dařit rychlé protiútoky. Ščuka vyslal dopředu Augustu, ten chtěl ještě přihrávat volnému Gutschovi a míč skončil u brankaře Prokeše. Potom střílel těsně nad Levý a velké šance se zalekl Ščuka a byl z toho jen roh.  V 70.minutě byli ve velké šanci Augusta s Gutschem,. Ale prvně jmenovaný nezpracoval míč. V 76.minutě vysunul Novák Choutku a bílinský hráč běžel opět sám s Bečvaříkem  na branku Krupky.   Ale míč odevzdal brankaři Prokešovi.  Na druhé straně poslal jednu z mála střel hostů nad Růžička. V 78.minutě kopali domácí penaltu za faul na Mergla a Novák se nemýlil. Rozhodnuto bylo o čtyři minuty později. Choutka založil další rychlý útok a Bečvařík běžel sám na branku a uzavřel skóre.  Ten samý hráč v závěru ještě nastřelil břevno.

Druhý poločas ukázal, že domácí umí hrát moderní fotbal.  dařilo se v obraně Pavlíčkovi, v záloze Augustovi a v útoku Gutschovi.  Ve 4.kole zajíždí Bílina na hřiště vedoucího Štětí, hraje se v sobotu od 10,15 hodin. „Zápas jsme začali moc profesorsky a rychle přišel trest.  Po dvojím střídání byl výkon ve druhém poločase o hodně lepší a střídající hráči se poprali o základní sestavu. Vyzdvihl bych Rolanda Gutsche a právě střídající hráče,“ byl nakonec spokojený domácí trenér Jaroslav Kovačka.

Branky: 51.Augusta, 79.Novák (PK), 82.Bečvařík – 3.Bikár (PK)

ŽK: 4 – 7

Rohy: 3 – 3

Diváci: 300

Rozhodčí Mič – Prágl, Zaňka

Bílina: Vondráček – Choutka, Vosátka, Pavlíček, Mergl – Ščuka (69.Bečvařík), Augusta, Novák, Baran (46.Levý) – Milo (46.Žemba), Gutsch

Krupka: Prokeš – Samir, Helísek, Bikár, Fousek – Bičák (80.Suske), Karlík, Hricák (68.Babača), Ptáčník – Lejček, Valenta (58.Růžička)