Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z Chomutova si vezeme tři body. Zaslouženě.

3. 10. 2011

To byla paráda, jak jinak nazvat vítězství na hřišti vedoucího mužstva krajského přeboru. Po remíze na hřišti exdivizního Litvínova, další výrazný úspěch mladého mužstva Bíliny.  Základní sestava měla věkový průměr 22,2 let. Z toho vyčníval kapitán Pohl se svými 39 roky, ale druhý v pořadí Bečvařík má pouze 26 let. A čtyři hráči v základu mají 18 let a jeden 19 let.  Dva střídající byli také dorostenci.  To je pro Bílinu do budoucna ohromná devíza.

Úvod připomínal Litvínov,  ve 2.minutě rychlý útok, ale Augusta zakončoval jen lehce do brankaře. Potom se dlouho hrálo ve středu hřiště a domácí se nemohli dostat na dostřel.   Ovšem přišla 16.minuta, Bečvařík unikl po levé straně, přihrál před branku a Augusta se již střelou k tyči nemýlil. V 31.minutě řešil nepříjemnou střelu přímo na nohy Pohl a ve 23.minutě první domácí roh prosvištěl těsně před brankou. Potom měl šanci domácí Sedlák, ale střílel vedle. Ve 34.minutě se probíjel do velkého čtverce Pavlíček, ale domácí odvrátili. O minutu později přesně přihrál dopředu Egrt Milovi a ten mohl jít sám na branku. Odmávaný ofsajd byl hodně sporný... Před poločasem vyrazil Pohl podruhé míč nohou.  V prvním poločase Bílina domácí určitě překvapila bojovným výkonem, hrála ze zajištěné obrany a pokoušela se o rychlé útoky.

V úvodu druhého poločasu domácí brankař Plochý vyběhl mimo šestnáctku, uklouzl a míč získal Milo a brankař ho stačil zezadu faulovat.  Dostal však pouze žlutou kartu.  Domácí zvyšovali tlak, nad střílel Micák a Tichý, na druhé straně přestřelil Egrt a Milovu ránu Plochý chytil. Potom však přišel drtivý tlak domácích, kdy kopali jeden roh za druhým.  V 67.minutě zachránil skluzem Žák,  v 74.minutě kopali domácí čtyři rohy za sebou.  Ale bílinská  obrana nepustila Chomutov  do šanci a ve vzduchu kraloval  19letý Karel. O snaze domácích vyrovnat svědčí i fakt, že v 72.minutě měli již vystřídané tři hráče.  Ale v 77.minutě poslal Mergl míč za obranu Milovi, ten obešel i brankaře a rozhodl zápas. O pět minut později po dalším brejku střílel Milo vedle.  Závěr zápasu odehrál  obětavě s obvázanou hlavou jeden z nejlepších hráčů na hřišti Augusta, aby zakryl natržené obočí.  Nastavovaly se tři minuty, ale ani trestný kop Micáka na stavu nic nezměnil. 

„Hráli jsme s prvním mužstvem tabulky, Chomutov má tradičně velmi dobrý mančaft, hraje pohledný fotbal a my jsme zde neměli co ztratit, tak jako v Litvínově. Podali jsme bojovný výkon, Chomutov si vlastně za celý zápas nevytvořil ani jedinou šanci.  Mužstvo makalo, udělala se dobrá obrana, když vypadl Patrik Filo. Nastoupil mladý Johny Žák, který odvedl kus práce. V obranné fázi jsme byli perfektní, trošku to skřípe v záložní řadě, ale  je to mladý mančaft a tři body jsou myslím zasloužené. Když budou takto makat dál, tak si myslím, že to bude bez problému,“ nešetřil tentokrát chválou trenér  Josef Tichý.   

Branky: 16.Augusta, 77.Milo

ŽK: 2 – 2

Rohy: 16 – 0

Diváci: 130

Rozhodčí: Suchánek – Ipser, Beneš

Bílina: Pohl – Žák, Karel, Mergl, Bečvařík – Pavlíček, Egrt (66.Rameš), Augusta, Levý -  Kořínek (75.Kuba), Milo

Trenér: Josef Tichý + Bedřich Hulínský