Jdi na obsah Jdi na menu
 


Změna na trenérském postu

13. 12. 2011

Trenér Josef Tichý ukončil své účinkování na lavičce A mužstva FK Bílina. Stalo se tak po vzájemné dohodě, která byla potvrzena na jednání výkonného výboru po skončení podzimní části sezóny. Josef Tichý v Bílině strávil tři a půl roku. Bylo to jeho druhé působení v Bílině v roli trenéra. V poslední sezóně dovedl tým z druhého místa 1.A třídy do krajského přeboru.

"Josef Tichý v Bílině odvedl kus dobré práce, za kterou mu chceme poděkovat. Zároveň mu chceme jménem všech v Bílině popřát úspěšné příští angažmá, " řekl našemu webu předseda klubu Petr Procházka. Novým trenérem áčka se stal Jaroslav Kovačka.

Se změnou na postu trenéra souvisí i další zásadní změna. Své působení v Bílině se rozhodl ukončit dlouholetý kapitán a jeden ze základních kamenů sestavy Klaus Pohl. "Určitě nás jeho rozhodnutí mrzí, ale nedá se s tím nic dělat. Budeme rádi, pokud se jednou do Bíliny vrátí. Srdcařů jako je on mnoho není. Vždy byl příkladem pro mladé hráče a určitě nám bude chybět, intenzivně hledáme náhradu". Další velkou ztrátou je ukončení hostování střelce Martina Mila. "Martin dostal nabídku z Loun, které jsme nebyli schopni konkurovat. I on u nás zanechal výraznou stopu a nebude lehké jej v útoku nahradit. Přesto chceme i tohoto hráče nahradit kvalitní náhradou".

Hostování v Ledvicích skončilo Honzovi Novákovi, Dominiku Prochovi a Rolandu Gutschovi, které na jaře uvidíme v bílinském dresu.