Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bod z Horního Jiřetína se cení

22. 5. 2016

Po výborných výkonech v posledních kolech tentokrát podala Bílina v Jiřetíně slabší výkon. Nedařilo se ani tradičním oporám, vyzvednout lze pouze výkony pracovitého Pavlíčka v záloze a jistého a tentokrát i ofenzivně naladěného Mergla, líbila se i bojovnost a agresivita Barana.

   V 29. minutě po chybě Karla šel do vedení Horní Jiřetín. V dalším průběhu propásli bílinští hráči několik šancí po úniku Tůmy, vyložené šance neproměnili ani domácí.
   Podobný průběh mělo utkání i v druhém poločase. Za zmínku stojí sólo Mergla přes čtyři protihráče, jeho prudký centr však Bečvařík těsně minul.
V 68. minutě dohrál Tůma ve skluzu brankáře domácích a dostal žlutou kartu. Ve vzniklé potyčce pak byl za napadení Tůmy vyloučen brankář domácích a z Bíliny horkokrevný „mstitel“ Podaný. Do branky domácích šel hráč z pole a odstoupil i zraněný Tůma.
   V 83. minutě se na vápně uvolnil Kotěšovský a povedeným bodlem k tyči vyrovnal. Utkání skončilo zaslouženou remízou. Protože Bečvařík ani Levý penalty neproměnili, veze Bílina z Jiřetín jeden bod. Bílina musí na toto utkání rychle zapomenout, v příštím kole totiž přivítá v derby zápase Proboštov. "V Horním Jiřetíně je v posledních letech vždy horká půda. S bodem, který vezeme jsme spokojeni. Mrzí nás vyloučení Denise Podaného, který nám určitě bude chybět. Těšíme se na derby s Proboštovem, který bude z druhé pozie favoritem", okomentoval utkání Petr Procházka.
 
Horní Jiřetín – Bílina 2:1p. (1:0)
 
Sestava Bíliny :   Kovačka - Bečvařík, Karel, Mergl, Baran - Podaný, Pavlíček, Záhradský, Kozler -Kotěšovský, Tůma
Střídali: Levý, Bánom