Jdi na obsah Jdi na menu
 


Derby vyznělo lépe pro hosty

11. 5. 2014

Další derby Teplicka viděli diváci v sobotu v Bílině, která hostila ambiciozní tým z Krupky. Ten se netají touhou postoupit do divize.

Rušné,vyrovnané utkání nakonec pro sebe rozhodli šťastnější a zkušenější hráči hostí, kterým se podařilo udržet těsné vedení až do konce utkání.
Zápas začal svižně, šance se střídaly na obou stranách. Z těch opravdu brankových je třeba zmínit prostrčení domácího záložníka Záhradského
na „rychlíka“ Kotěšovského, který z úhlu trefil spojnici tyče a břevna, hlavičku domácího Augusty z vyložené pozice nad a postup hostujícího Hlíska na domácího brankáře – střela těsně minula pravou tyč. V poslední minutě prvního poločasu domácí brankář Vondráček skvěle vyrazil gólovou střelu na roh. Po jeho zahrání se ocitl znovu v dobré pozici hostující Hlísek a tentokrát nezaváhal. Gól do šatny bývá velmi nepříjemný, ale Bílina tentokrát odpověděla hned v úvodu druhého poločasu. Schuchardt neohroženě pronikl do pokutového území, pokryl si míč tělem a byl sražen – jasná penalta. Exekutor Pavlíček nezaváhal, poslal krupského brankáře na druhou stranu a zavěsil. Remiza bohužel vydržela jenom 8 minut. Po zmatcích domácí obrany přišla standardka hostí a nabíhající hráč Krupky pouze doklepl míč do sítě. Z pohledu diváka se zdálo, že domácí brankář si mohl bez problému pro centr vyběhnout. Hráči Krupky od této chvíle bránili nejtěsnější výsledek a pomocí aktivní hry se jim to podařilo. Snaha Bíliny o vyrovnání byla víceméně platonická, spousta přihrávek skončila v sítích kvalitní obrany hostů.
„Dnešní utkání se divákům muselo líbit. Hrálo se v dobrém tempu a k vidění byla řada pěkných fotbalových akcí. Vytvořili jsme si několik brankových příležitostí, které jsme ale neproměnili.  Hosté skórovali dvakrát po standartní situaci. Je to jejich veliká zbraň, což opět dokázali. Náš tým v porovnání s jedním z adeptů postupu ukázal svůj potenciál. Všichni věříme, že má před sebou solidní budoucnost“, zhodnotil utkání prezident FK Bílina Petr Procházka.
 
Bílina – Krupka 1:2 (0:1)
 
Rozhodčí: Krutina
ŽK: 2:5
Branky: Pavlíček (p.) - Hlísek, Al-Eraidi
Sestava domácích: Vondráček - Žemba (36.Bečvařík), Pavlíček, Mergl (72.
Ročenovič), Baran - Vlasák, Záhradský, Levý (46.Masopust), Augusta, Schuhardt(64.Říha), Kotěšovský (70.Katrenič)