Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dobrý výkon z Proboštova jsme potvrdili

14. 5. 2013

Kvalitní fotbal na výborně připraveném trávníku předvedla domácí Bílina a hladce přehrála přední mužstvo krajského přeboru.   Trenér Kovačka dal v útoku důvěru dorostencům, a to se mu vyplatilo.

V úvodu měli střed hřiště hosté  a domácí hrozili brejky.  Dvě šance spálil Katrenič  a Augusta měl míč na dlouhou nohu. Hosté stříleli po půl hodině, nejdříve hlavou vedle Sedlák a potom z dálky Mareš.  V 35.minutě poslal přesně Katrenič míč na Barana, ale ten pálil z desítky nad. Ovšem ve 37.minutě využil zaváhání stoperů hostů Masopust, proklouzl mezi nimi a domácí vedli. V závěru poločasu vysunul Žemba na levé straně Levého, ale jeho bombu brankař vyrazil. 

Také ve druhém poločase domácí mohutně útočili. Nejdříve netrefil míč před brankou Augusta, potom unikající Levý střílel do brankaře a hlavička Barana skončila vedle. Po hodině hry úřadoval Katrinič, ale sám před brankařem nezakončil. Další střelu brankař Plochý vyrazil a dorážku poslal Augusta vysoko nad. Za potlesku diváků střídal v 73.minutě pořádně pokopaný Levý. Domácí předvedli ještě jednu parádní akci po ose Žemba – Masopust – Gutsch, ale posledně jmenovaný střílel vedle. Ovšem v 85.minutě hosté přitlačili Bílinu před její šestnáctku, a ta se začala bát o výsledek.  Řadu střel zblokovali bílinští hráči a jednu vyrazil brankař Vondráček. V 90.minutě měl na hlavě vyrovnání Kadlec, ale střela mířila těsně vedle. V druhé minutě nastavení zahrávali hosté z poloviny hřiště trestný kop. Před branku se vydal i brankař Plochý. Ale po rychlém proti útoku doběhl do opuštěné branky s míčem Gutsch.  Bílina musela své fanoušky výkonem potěšit.

„Chtěli jsme potvrdit bod z Proboštova. Vsadili jsme na útok z dorostenců a to se vyplatilo. Myslím, že Masopust byl nejlepším hráčem na hřišti. Ti mladí jsou naše budoucnost, máme připravené další dva dorostence,“ byl po zápase spokojený domácí trenér Jaroslav Kovačka. 

Branky: 37.Masopust, 90+2 Gutsch

ŽK: 3 – 4

Rohy: 2 - 4

Diváci: 140 

Rozhodčí: Černý Fr. - Růžička, Černý Petr

Bílina: Vondráček – Žemba, Vosátka, Choutka Ondřej, Mergl – Pavlíček – Levý (73.Gutsch), Augusta, Baran – Masopust (88.Choutka Martin), Katrenič (65.Bečvařík)