Domácí neporazitelnost trvá i po derby

20. 10. 2019

V derby Bílina – Ledvice mohli diváci najít kromě nekompromisního boje i několik příběhů . Dlouholetý kapitán Bíliny a výborný parťák Pepa Mergl nastupuje po přestěhování v Ledvicích. Podal v derby skvělý výkon, stejně jako druhý „vlasatec“ Martin Šoufek, který „šel za lepším“ do Ledvic na začátku této sezóny spolu se Záhradským a Katreničem. Ale i další hráči(Rokos, Vlasák) mají za sebou část fotbalového života v Bílině. Už při nástupu do utkání bylo znát, že se o  výsledek hodlají oba soupeři poprat za všech sil. Motivace byla obrovská, proto začátek byl nervózní, hrálo se od šestnáctky k šestnátce. Bílinské brejky Tůmy a Bánoma bezpečně likvidovali ledvičtí obránci . Zodpovědně hrající bílinská obrana pracovala na jedničku, neprosadili se ani Koudelka a Bohó. Stále více se dalo ze hry vytušit, že může rozhodnout ojedinělá chyba. K té došlo v samém závěru poločasu. Bílinský  Bánom výborně presoval a nepřesnou rozehrávku musel hasit ledvický brankář Kukla faulem v šestnátce. Pokutový  kop proměnil kanonýr Tůma ve vedoucí branku Bíliny. Po většinu druhého poločasu Ledvice přitlačily  Bílinu na její polovinu , domácí bránili aktivně a stále hrozili dlouhými nákopy. Trenér Kopačka okysličil sestavu mladými „rychlíky“ Tirbem a Schüssmannem a Bílina nakonec dovedla utkání do vytouženého vítězství. Na to, že to byl podle mínění většiny diváků remízový zápas, se však fotbal nehraje. Vítězný chorál zněl tentokrát z bílinské šatny.

Bílina – Ledvice 1:0(1:0)

Branka : Tůma pk.

Sestava Bíliny : Kovačka – Žemba, Zavadil, Baran, Bečvařík – Podaný, Pelikán, Pavlíček, Iljasi – Bánom, Tůma

Střídali: Brůna, Tirb, Schüssmann, Junek