Domácí premiéra za tři body!

30. 8. 2020

V prvním domácím zápase nové sezóny nastoupila Bílina proti Roudnici, která v prvním kole nadělila soupeři pět gólů. Začátek zápasu byl proto ze strany Bíliny opatrný a podobně k utkání přistoupil i soupeř. Jeho hráči drželi usilovně míč dlouhé minuty na vlastní půli a divák se nudil. Bílina byla v poli slabší, měla však několik brejkových šancí, z nichž největší napálil Tůma levačkou do tyče. Dobrá obrana Bíliny s výborně hrajícím Šoufkema s Vondráčkem, který chytá ve skvělé formě , udržela za poločas čisté konto. V druhé půli se povedlo střídání domácímu trenéru Kovačkovi. K Tůmovi na hrot posunul místo nevýrazného BánomaIljaziho, který  získal pro svou rychlou hru víc prostoru. Do hry šel i Pavlíček a s ním i kvalita přihrávky v záloze. Bílina se herně zvedla a výsledkem byla branka v 71.minutě. Po dobrém presování získal míč Bečvařík a posunul na nabíhajícího Tůmu – 1:0. Od té chvíle hosté změnili hru, začali více nakopávat a Bílina dobrou obranou odolávala. Zároveň získávala prostor pro rychlý protiútok. Jeden se povedl v 90. minutě. Tůma unikl po křídle a předložil krásný míč Iljazimu, který si počkal na reakci brankáře Čížka a elegantně ho prostřelil – 2:0. Po zápase si pochvaloval trenér Kovačka hru obrany a vyzdvihl střídajícího mladíka Koubka, který do zápasu vstoupil skvěle .

Bílina – Roudnice 2:0(0:0)

Branky : Tůma, Iljazi

Sestava domácích: Vondráček – Zavadil, Brůna, Šoufek, Baran – Iljazi, Kozler, SchüssmannBečvařík – Tůma, Bánom

Střídali: Pavlíček, Tirb, Bureš, Koubek