Jdi na obsah Jdi na menu
 


Domácí vítěznou šňůru přeťal Proboštov

29. 5. 2016

 V derby utkání mezi domácími FK Bílina a Proboštovem došlo ke klíčovému okamžiku v 19. minutě utkání. Po výskoku špatně dopadl domácí stoper Mergl a nemohl pokračovat ve hře. Do obrany se musel stáhnout Pavlíček, který je pro hru Bíliny ve středu pole v současné době nenahraditelný. Tento technik s obrovským fyzickým fondem je v dnes největší oporou Bíliny. Trest za vynucenou změnu v rozestavení přišel  v rozpětí tří minut mezi 29. a 32. minutou . Oba proboštovské góly padají na vrub domácích hráčů, kteří v prvním případě váhali s odkopem při závaru v pokutovém území a „nalili“ Sidorovi na gólovou střelu, v druhém případě místo přihrávky vpřed přišlo nesmyslné přenesení hry přímo na útočníky Proboštova. Prudký centr z pravé strany dopravil do vlastní branky nešťastně Baran.

   Dobrý tah se podařil trenérovi domácích ve druhém poločase.

Poslal střídajícího Katreniče do obrany a vrátil Pavlíčka do středu pole. Obraz hry se změnil, Bílina získala převahu a naděje na zvrat byla reálná. Bílina tlačila, vytvářela si šance, ale branka Proboštova zůstala pro střelce zakletá. Nepomohlo ani vysunutí Katreniče do útoku před koncem  zápasu. Proboštovští sice v závěru „šlapali vodu“, ale vítězství uhájili.

 

"Naše mužstvo ztratilo po zranění kapitána Mergla půdu pod nohama a Proboštov nás hned potrestal. Poté jsme se do utkání vrátili, bohužel nám citelně chyběl střelec Tůma. Bohužel se tentokrát gólově neprosadil ani Kotěšovský. Teď jedeme do Žatce a doma se rozloučíme v další derby s Baníkem Modlany, chceme se před domácími diváky loučit výhrou", pozval příznivce FK na poslední domácí utkání Petr Procházka.

Bílina – Proboštov 0:2 (0:2)

Branky : Sidor, vlastní

Sestava Bíliny:

Kovačka – Bečvařík, Karel, Mergl, Baran – Záhradský, Pavlíček, Král, Levý – Kozler, Kotěšovský

Střídali:Katrenič, Procházka, Rokos