Jdi na obsah Jdi na menu
 


Domácí ztráta s Blšany

12. 10. 2014

Do Bíliny přijely v sobotu Blšany se sestavou nabitou exligovými hráči

v čele se sparťanskou ikonou Horstem Sieglem. V útoku stále výborný Josef Němec, Tomáš Pilař uprostřed pole, Patrik Lácha na kraji a pohotový Lukáš Pruckner byli stálou hrozbou pro bílinskou branku. Mladý domácí tým se do boje pustil bez respektu a prvních dvacet minut probíhalo zcela v jeho režii. V 8. minutě se po dlouhém nákopu trefil v plném běhu nádherně Tůma . Brankář Blšan na střelu nedosáhl a Bílina šla do vedení.
   Druhá část první půle se Bílině nepovedla. Místo, aby hráči pokračovali v rychlé hře postavené na brejkových šancích útočníků, začali hrát stejně jako Blšany, tedy kombinaci krátkých přihrávek ve středu hřiště. To Blšanům vyhovovalo a v této fázi Bílinu přehrávaly. Výsledkem byl vyrovnávací gól Láchy.
   V druhém poločasu si domácí uvědomili, kudy vede cesta k úspěchu. Dlouhými míči do běhu zadáci zásobovali rychlé útočníky a góĺ visel ve vzduchu.V 63. minutě jeden z dobrých centrů poslal Tůma nekompromisně do sítě z hranice pokutového území a Bílina šla znovu do vedení. Další šance však Bílina neproměnila. Z náhodného protiútoku v 79. minutě vymetl šibenici domácí branky Pilař a vyrovnal stav utkání. Přes snahu bílinských hráčů už další góĺ nepadl.
 Penaltový rozstřel lépe zvládly Blšany, hlavně díky vynikajícím zákrokům brankáře Kalanina. Diváky nejvíce pobavila úspěšná „panenkovská“ penalta domácího Tůmy.
   Trenér Kovačka po zápase litoval několika šancí dva na jednoho, které hráči zbrkle zahodili ve druhém poločase.
 
Bílina – Blšany 2:3np.(1:1)
Branky: Tůma 2 – Lácha, Pilař
Sestava Bíliny: Vondráček – Žemba (80.Bečvařík), Karel, Gutsch, Mergl -                      Pavlíček, Vlasák, Schuchardt (64.Říha), Levý (76.Baran) -  Kotěšovský (70.Podaný), Tůma