Jdi na obsah Jdi na menu
 


Festival zmařených šancí

29. 9. 2013

Do Března přijela Bílina v sobotu jako favorit. Napovídalo tomu postavení v tabulce i poslední výsledky a zejména výkony. V základní sestavě se opět objevil Levý, Schuchardt si léčil natažený sval. Ve stoperské dvojici dostal před Vosátkou přednost O. Choutka. Úvod patřil domácím. Po centru z přímého kopu domácí útočník tečoval hlavou těsně vedle bílinské branky. Výbornou střelu Rezka jen s námahou vyrazil pozorný Vondráček na rohový kop. Poté se již Bílina dostala do tempa a začala přebírat otěže hry. První zahrozil Vlasák po rohovém kopu Masopusta. Na přední tyči hlavičkoval nad. V 15. minutě centroval Záhradský na Augustu, který trefil brankáře. Rychlostí se prosazoval Masopust, postupoval spolu s Levým. Přihrávka však byla na poslední chvíli zblokována. Bílina v těchto fázích hry dominovala. Vrcholem byla neuznaná branka Vlasáka pro údajný ofsajd. Hosté i domácí se divili. Výbornou střelu vyslal Levý, branku však minul. Následně opět Masopust obral domácího obránce o míč, předložil Choutkovi, jeho střelu ale obránci odvrátili na rohový kop. Ten prolétl malým vápnem na další roh. Po Augustově hlavičce z brankové čáry vyrážel rukou jeden z domácích hráčů. Hrálo se dál. Domácí byli rádi, že poločas skončil.

Po přestávce se hrálo pouze na domácí branku. Bílina by však branku nedala ani do tmy. Postupně se vy výborných střeleckých pozicích objevovali Masopust, Bečvařík. Útočný zmar předvedl Vlasák, který přímý kop z výborní pozice poslal vysoko nad. Domácí brankář někdy i s notnou dávkou štěstí tak udržel čisté konto až do závěrečného hvizdu. Bílina poté již potřetí uspěla v penaltovém rozstřelu, když brankář Vondráček opět likvidoval jeden z pokusů domácích hráčů. Pokutové kopy Bíliny proměnili Vlasák, Pavlíček a Masopust. „Chtěli jsme tady vyhrát. Myslím, že na hráčích bylo patrné nasazení od úvodních minut. Bohužel dnes jsme neměli střelecké štěstí. Naše zakončení bylo často ukvapené, chtěli jsme domácího gólmana prostřelit a to se nám bohužel dnes ani jednou nepovedlo. Máme ale dva body z venku, které mají pokaždé svou cenu“, byl nakonec po utkání spokojen trenér Kovačka.

Sestava Bíliny: Vondráček – Žemba (80. Ročenovič), O.Choutka (46. Vosátka) , Pavlíček, Margl – Levý (32. M. Choutka), Augusta, Vlasák, Záhradský (62. Říha) – Masopsut, Mešťánek (58. Bečvařík)