Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krupka nám vrátila podzimní porážku

23. 3. 2013

Bílina nastoupila v Krupce se dvěma změnami v sestavě. V obraně citelně chyběl Gutsch a v útoku nastoupil po zranění kotníku Novák. Úvod utkání patřil hostům. Dobře kombinovali a hrálo se převážně na polovině domácího celku. Krupka se utápěla v nepřesnostech a branka visela ve vzduchu. Bílina stupňovala svůj tlak, který vyvrcholil vstřelenou brankou Augusty. Obránce domácích hlavičkoval malou domů do protipohybu brankáře, který míč neudržel. Augusta doklepl míč do branky, rozhodčí však viděl faul a branku neuznal. Hosté se rozčilovali. Zda právem či ne již nerozsoudíme. Další možnosti následovaly. V dobré pozici se ocitl Novák, jeho střet s obráncem zaváněl pokutovým kopem, střílet mohl Bečvařík, dvakrát se v dobré pozici ocitl Augusta. Udeřilo však na druhé straně. Po zaváhání hostující obrany se dostal ke střele domácí Benda a tvrdou ranou překvapil Vondráčka. Klasické pravidlo nedáš - dostaneš se opět potvrdilo. Po přestávce Bílina opět držela míč na svých kopačkách a zdálo se, že brzy skore srovná. Po jednom z rychlých protiútoků se však výborně uvolnil dobře hrající Benda a vyslal další ostrou ránu. Vondráček bravurním zákrokem vyrazil míč před sebe, bohužel pro Bílinu však přímo pod nohy dobíhajícího protihráče. Dorážka byla již snadná. Bílina poté zahrozila po rohovém kopu, vstřelené brance zabránila tyč. Třetí domácí branka padla po chybě v komunikaci v bílinské obraně. Míč se po několika tečích dostal opět k Bendovi, který špičkou kopačky poslal míč do bílinské sítě potřetí. V samém závěru ve velké bílinské šanci zklamal Kotěšovský. Nastřelil pouze tyč.

"Šance, které jsme měli dnes musíme proměňovat, jinak body nezískáme. Mohli jsme vést v prvním poločase 2:0 a my jsme prohrávali 1:0. Výsledek je pro nás krutý, ale takový fotbal někdy bývá. V obraně dnes hodně chyběl Roland Gutsch, snad bude pro příští utkání opět k dispozici", řekl po utkání trenér Kovačka. "Nehorázná smůla", glosoval kapitán Josef Mergl. V sobotu přijede do Bíliny vedoucí celek Štětí.

Sestava Bíliny:

Vondráček - Mergl, Vosátka, O. Choutka, Žemba (Kotěšovský) - Bečvařík, Augusta, Pavlíček, Levý, Baran - Novák (Katrenič)