Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poslední utkání podzimu vítězné!

18. 11. 2012

K poslednímu podzimnímu utkání jeli bílinští fotbalisté na horkou půdu Kadaně. Utkání se celé odehrálo pod světly na zbrusu novém umělém trávníku. Trenér Kovačka sáhl k zásadní změně v sestavě. Vzhedem k absencím několika hráčů k utkání nominoval mladé hráče z úspěšného dorostu. Dva z nich dostali svou první šanci v základní sestavě. Od začátku nastoupil po delší době i Petr Žemba, který tentokrát navázal na své kvalitní spolehlivé výkony. Velkou příležitost měla Bílina v úvodu utkání, když Žemba z pravé strany dával zpětnou přihrávku, na kterou však nikdo z adresátů nedosáhl. Hra byla vyrovnaná a hosté drželi s domácími krok. Velká šance domácích přišla ve 25. minutě, kdy útočník běžel sám na našeho brankáře. Vondráček včasným výběhem zmenšil střelecký úhel a kopal se pouze rohový kop. Na druhé straně se kličnou do středu hřiště z levé strany uvolnil Masopust. Střelu na zadní tyč s námahou domácí brankář posunul také na rohový kop. Rána pro nás přišla ve 35. minutě. Míč, ktreá propadl středem obrany se dostal k rychlému domácímu útočníkovi a Vosátka neměl jinou možnost než unikajícího hráče faulovat. Červená karta byla udělena zcela po zásluze.

Po přestávce Bílina domácí překvapila vedoucí brankou. Brankáře prostřelil Levý, kterému přiklepl míč Novák. Prudká rána i přes kontakt s brankářek skončila v síti. Domácí však již v těchto chvílich stupňovali svůj tlak. Domácí trenér sáhl ke hře na tři útočníky a bílinští měli plné nohy práce. Branka domácí padla po centru z pravé strany, když jeden z domácích jej prodloužil do branky. Vondráček nemohl nic dělat. V dalších minutách tlak domácích pokračoval. Další branka visela ve vzduchu, ale Vondráček v naší brance čaroval. Domácí útočníci nedali branku ani z těch nejvyloženějších pozic. Pokud branku trefili, Vondráček byl na místě a s jistotou střely likvidoval. Domácí vrhli všechny své síly do útoku a to se jim stalo osudným. V útoku Bíliny nastoupil Filip a ač osamocen, obranu domácích zaměstnával. První brejková situace v 75. minutě ještě zakončena nebyla. V 80. však šel do tandemu Baran a po přihrávce Filipa, daleko z pokutového území zahrál rukou domácí brankář, který také viděl červenou kartu. Vzhledem k tomu, že domácí již měli prostřídáno, musel do branky nastoupit hráč z pole. K trestnému kopu z 35 metrů se postavil Žemba. Svou střelou trefil zeď, odražený míč však opět skončil u Žemby, který tentokrát již obloukem přehodil zeď i brankáře! Radost hostí byla převeliká. V 87. minutě po pravém křídle unikl Bečvařík, zpětnou přihrávkou našel Barana, který sklepl míč na zadní tyč překvapeného brankáře. Žlutá karta za přetažení dresu přes hlavu mu vůbec nevadila. V samém závěru se Baran do zakončení ještě jednou, tentokrát však jen nastřelil nohy stojícího gólmana. Po závěrečném hvizdu rozhodčího mohla naše radost vypuknout naplno. Tři body z Kadaně jsou po domácích ztrátách velice cenné. "Jsem rád, že mladí hráči svou šanci využili a dnes nám hodně pomohli. Chci dnes ale vyzdvihnout výkon celého týmu, hrát téměř hodinu o deseti je náročné a jsem rád, že mužstvo dnes ukázalo charakter", poděkoval hráčům za výkon v utkání trenér Kovačka. "Chtěli jsme mít po podzimu 20 bodů a máme jich 21. Takže jsme svůj cíl splnili", doplnil asistent Bedřich Hulínský.

Branky: Levý, Žemba, Baran

sestava Bíliny: Vondráček - Mergl, Vosátka, Choutka, Žemba - Levý ( 72. Bečvařík), Augusta, Ročenovič ( 65. Filip), Baran - Novák , Masopust (45. Gutsch)