Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proti Blšanům stejně jako na podzim

4. 5. 2014

V neobvyklém čase – v sobotu dopoledne –sehrála Bílina další utkání KP na půdě obávaného soupeře velkého jména v Blšanech. Hra byla postavena trenérem Kovačkou na vysokém bloku a důsledném napadání už od středové čáry. V průběhu utkání se ukázalo, že tato taktika na tým Blšan platí. Starší a pomalejší hráči Blšan, výborní fotbalisté, kteří chtějí hrát stále fotbal, přestali po půlhodině stačit na kombinaci Bíliny. Obrana hostů si vyměňovala míče a v pravou chvíli následoval pas na nabíhající útočníky. Stálý tlak nutil domácí hráče k chybám a Bílina trestala. Ve 28. minutě po chybě obrany unikl Masopust a z levého křídla předložil ideální míč před bránu Kotěšovskému. Tomu nezbylo, než doklepnout do sítě. V 37. minutě vybojovali hráči Bíliny rohový kop. Ten zahrál Baran na bližší tyč, kam si naběhl štírek Vlasák a lehkou tečí přehodil obranu i brankáře do opačného rohu branky. Druhý gól Bílinu definitivně uklidnil a když v dalším průběhu zlikvidoval výborný Vondráček i dvě nebezpečné šance domácích, nebylo o vítězi pochyb.

   V druhém poločase pokračovala Bílina v tlaku na branku domácích, kteří
ze všech sil odvraceli rychlé akce hostů. Z tlaku se dostavily i chyby obrany. Jednu z nich potrestal bojovník Kotěšovský, který vystihl výkop brankáře a z těžkého úhlu nádherně přehodil strážce blšanské branky.
Definitivní úder Blšanům uštědřil Vlasák, který z trestného kopu z dvaceti  metrů poslal přes zeď brankáři domácích nechytatelný pozdrav. Blšanům citelně chyběl nejlepší střelec KP Prúckner, který odstoupil už po 15 minutách. Ani on by však Blšany nespasil. Bílina byla prostě lepší a zvítězila zaslouženě. „V utkání jsme konečně v plné míře uplatnili naše přednosti. Domácí chtěli hrát fotbal a to nám vyhovovalo. Předčili jsme Blšany ve všech herních činnostech a skóre mohlo být ještě vyšší. Výsledek je pro nás povzbuzením před dalším těžkým duelem doma s vedoucí Krupkou. Věřím, že hráči k utkání přistoupí odpovědně a předvedou podobný výkon jako dnes“, řekl po utkání Petr Procházka, předseda FK Bílina.
 
Blšany – Bílina 0:4(0:2)
Branky: Kotěšovský 2, Vlasák 2
Sestava Bíliny: Vondráček - Baran, Mergl, Pavlíček, Žemba (73.Říha)
Levý (66.Schuchardt), Vlasák, Augusta (74.Ročenovič), Záhradský
(79.Podaný), Masopust, Kotěšovský (64.Bečvařík)