Jdi na obsah Jdi na menu
 


První domácí výhra v ročníku

24. 9. 2016

 V příjemném odpoledni bylo na bílinském stadionu odehráno další utkání oblastního přeboru. Litvínov přijel bez několika hráčů základní sestavy, kteří dali přednost zahraničnímu turnaji v malé kopané. Domácím chyběli marodi Levý a Král. Díky širšímu kádru však lze chybějící hráče nahradit. V úvodu utkání se hrál vyrovnaný fotbal a hra se odehrávala uprostřed hřiště. Udeřilo ve 30. minutě. Tůma dostal ideální míč do náběhu a předložil skvělou přihrávku Kotěšovskému, který se z malého vápna nemýlil. Pět minut před poločasovou přestávkou si oba hráči role vyměnili, Tůma však zblízka brankáře hostí nepřekonal.

Po přestávce hosté zpřesnili hru a výsledkem bylo vyrovnání. Krásnou křížnou střelou přes Pohla se trefil Ducháček. Domácí poté opět přidali na aktivitě. Výsledkem byla branka Záhradského, který střelou z dálky zaskočil hostujícího brankáře. Bílinští poté opět získali půdu pod nohama a bylo jich rázem plné hřiště. Třetí branka padla opět po akci Tůmy, který se prohnal obranou Litvínova, jeho prudkou střelu brankář vyrazil pouze k Záhradskému. Dorážka pro něj byla snadnou záležitostí. Tento hráč mohl vstřelit svůj první hattrick. Jeho hlavičku však zastavila tyč. Domácí poté dovedli utkání k vítězství.

„Dnes jsme odehráli dobré utkání, hráli jsme trpělivě a přes neproměněné šance v první půli jsme dokázali zvítězit. Jsme rádi, že se dnes ve výborném světle opět ukázali hráči, kteří k nám přišli v létě – Vojta Hurt, Pavel Hromádko a Martin Šoufek. Všichni do týmu výborně zapadli a hrají v něm důležitou roli“, okomentoval výhru Bíliny Petr Procházka.

 

FK Bílina – FK Litvínov 3:1 (1:0), branky Záhradský 2, Kotěšovský – Ducháček

 

Sestava Bíliny:

Pohl – Katrenič, Šoufek, Mergl, Bečvařík – Záhradský, Hurt, Pavlíček, Hromádko – Tůma, Kotěšovský

 

Střídali: Baran, Novák, Kozler, Procházka

Diváci: 150