Jdi na obsah Jdi na menu
 


S Dobroměřicemi za dva body

22. 9. 2019

 Ve druhém domácím utkání nové sezóny los do Bíliny poslal Dobroměřice – tým, který sestoupil z krajského přeboru a který se netají ambicemi na postup zpět do vyšší soutěže. Bílině chybělo několik hráčů, kteří nastupovali v základní sestavě – zraněný Bečvařík pouze na lavičce, nemocný Žemba a potrestaný Bruna. Citelným oslabením byla absence Pavlíčka, kterému pracovní povinnosti nedovolily účast. 

Úvod utkání tak patřil hostům. Jejich zkušená záloha držela otěže hry ve své moci a řídila dění na hřišti. Branka padla poměrně záhy. Baran netradičně na místě středního obránce nedosáhl na přesnou přihrávku a zkušený Lazarik nedal tváří v tvář Kovačkovi šanci. Hosty branka ukolébala a hra se vyrovnala. Domácí hráči zpřesnili hru, zvýšili důraz v soubojích a i oni začali hrozit. Výsledkem byla vyrovnávací branka, kterou vstřelil Tůma, když se ocitl sám před brankářekm hostí. 

 

Druhý poločas přinesl pěkný fotbal, plný nasazení a dobrých příležitostí na obou stranách. Oba týmy chtěly bodovat a tak se hra přelévala nahoru dolů. Po sražení čerstvého otce Denise Podaného v pokutovém území měli domácí výhodu pokutového kopu. Franta Tůma tentokrát brankáře Domoušic nepřelstil a tak se stav neměnil. Tůma měl i další gólovou příležitost, když se opět ocitl sám před brankářem, málem mu však vyrazil dech. Několik příležitostí měli i hosté, Kovačka byl však bezchybný a pomohl dovést utkání k penaltovému rozstřelu. Za domácí byli úspěšní čtyři střelci, za hosty tři. Druhý bod tedy zůstal doma. Bílina body nutně potřebuje. 

 

Sestava Bíliny:

Kovačka – Kotěšovský, Baran, Zavadil, Tirb – Podaný, Pelikán, Schussmann, Iljazi – Bánom, Tůma, 

střídali Bečvařík, Paller, Junek, Vondráček