Jdi na obsah Jdi na menu
 


S Kláštercem bez bodu

13. 5. 2019

Další kolo 1.A třídy zavedlo bílinské fotbalisty do Kadaně, kde svá domácí utkání hraje tým Klášterce. Podle očekávání měli navrch hosté. Již v šesté minutě měl gól na noze Podaný, z malého vápna však přestřelil. Skóre otevřel svou první trefou v bílinském dresu Masopust, po pěkné akci Podaného z levé strany. Hosté měli několik dalších příložitostí, postupně je však zahazovali. Tůma, Masopust i Záhradský tváří v tvář brankáři domácích své možnmosti neproměnili. Naopak jeden z domácích hráčů ve své šanci nezaváhal a bombou pod břevno nedal šanci Kovačkovi v brance. Po přestávce se obraz hry výrazně diametrálně změnil. Pelikána ve středové řadě nahradil Podaný a místo něj se na kraj zálohy postavil Tirb. Zlom v utkání přišel krátce po změně stran. Velkou šanci domácí neproměnili a k údivu všech na hřišti odpískal pokutový kop za ruku Barana. Domácáí hráč jej s přehledem proměnil a obrátil stav utkání. Hosté znervózněli a už tak pomalé tempo hry ještě více přibrzdilo. Domácí byli spokojeni s výsledkem a atletická dráha kolem stadionu napomáhala k tomu, že míče ze hřiště mohly létat hodně daleko. Nervózní hráči Bíliny nebyli schopni msvé myšlenky koncentrovat na hru na výsledkem byla nervóznín hrab a nezvyklá nagresivita, kterou rpozhodčín trestal kartami. Podaný viděl dokonce kartu červenou, po druhé žluté za faul. Emoce na hřišti převládaly a utkání spělo k nepříznivému konci pro hráče Bíliny. V závěru domácín ještě zvýšili svůj náskok další brankou. 
“Dnes jsme viděli utkání dvou rozdílných poločasů. v prvním jsme mohli dát několik branek., bohužel se tentokŕát střelcům tolik nevedlo. Druhý poločas jsme nezvládli a porážka je dnes zasloužená. Výkon našeho týmu ve druhém poločase nebyl zdaleka optimální a pokud chceme atakovat hornín příčky, musíme udržet nervy na uzdě, i když nám okolnosti nesjou nakloněny”, okomentoval utkání Petr Procházka. 

sestava Bíliny: 
Kovačka - Bečvařík, Zavadil, Šoufek, Baran - Záhradský, Pavlíček, Pelikán, Podaný - Tůma, Masopust, střídali Tirb, Kotěšovský, Bruna, Magyar