Šťastné domácí vítězství

17. 11. 2019

V sobotním zápase s Liběšicemi chyběli trenéru Kovačkovi tři klíčoví hráči zálohy – „Péčka“ Podaný, Pavlíček a Pelikán. Na hře Bíliny to bylo znát – mladý Tirb ve středu pole je spíše krajním hráčem a trenér musel už v průběhu prvního poločasu přesunout do středu zálohy Iljaziho, přesto Bílina tahala celý poločas za kratší konec. Hosté, kteří drží poslední místo, vůbec nehráli špatně. Byli běhaví, době kombinovali a jen díky jejich katastrofální koncovce byl stav po první půli 0:0. Z bílinského týmu je třeba pochválit hru Schüssmanna.

V druhém poločase se výkon Bíliny o stupeň zlepšil, přesto však nedosáhl úrovně předchozích zápasů. Postupem času bylo stále zřetelnější, že zápas může rozhodnout jediný gól. Ten se nakonec podařilo vstřelit Bílině v 71. minutě. „Fery“ Tůma svedl vítězný sprinterský souboj po pravém křídle a předložil před bránu, kde svedl další souboj Bánom s brankářem. Domácí hráč byl rychlejší a dal vítěznou branku. Zápas potvrdil, že Bílina hraje lépe s těžšími soupeři, na družstva z konce tabulky Bílině chybí stoprocentní nasazení. Za těchto okolností jsou tři body velmi cenné.

Bílina – Liběšice 1:0(0:0)

Branka : 71. Bánom

Sestava Bíliny: Vondráček – Žemba, Zavadil, Brůna, Baran-Bečvařík, Schüssmann, Tirb, Iljazi – Bánom,Tůma

Střídal:Procházka