Tři body zůstaly doma

3. 11. 2019

Sérii pěti vítězství završila Bílina v sobotu na Kyselce proti týmu Libouchce. Vítězství v dušičkovém počasí však nebylo tak jednoduché, jak ukazuje skóre. Už v druhé minutě rozhodčí neviděl ruku hostů v pokutovém území a kopal se pouze roh. Z něho přešli hosté do rychlého brejku a Bílina prohrávala. V 18. minutě kopali domácí penaltu, když brankář Libouchce srazil ve skluzu Bečvaříka. Tůma neproměnil, hosté ještě protestovali u rozhodčího, který udělil za protesty žlutou kartu Novákovi a nechal kopat nepřímý kop ve vápně. Iliazi přiťukl Tůmovi a ten se rehabilitoval za zahozenou penaltu – 1:1. Zbytek poločasu probíhal v soubojích ve středu pole. Vytvořené šance likvidovali brankáři.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Ti si vytvořili silný tlak a několik šancí. Domácí odvraceli útoky s vypětím všech sil a mohou děkovat za skvělé zákroky brankáři Vondráčkovi. V době největšího tlaku hostů se dostal k míči asi 30 metrů od branky hostů Tůma a předvedl jeden ze svých kousků, jimiž baví diváky v Bílině už několik let. Krásnou ranou do šibenice nedal brankáři žádnou šanci. Od té chvíle Bílina kralovala a vsítila další tři krásné góly. V 73.minutě unikl středem po pěkném pasu střídající   Schüssmann, jeho střelu vyrazil brankář a další vystřídaný hráč Bánom ji s přehledem uklidil pod břevno. Pak přišly chvíle neudržitelného Tůmy. Několikrát krásně pronikl po křídle a podél brankové čáry a předkládal nahrávky spoluhráčům, které odvracela se štěstím přetížená obrana hostů. V 81. minutě zasekl míč v pokutovém území, dvakrát si ho posunul kolem obránců a s klidem zavěsil svůj třetí gól. Svoji exhibici pak ukončil v 85. minutě, když pronikl po pravém křídle a „namazal“ na poslední gól zápasu Tirbovi - 5:1.

Bílina – Libouchec 5:1(1:1)

Branky : Tůma 3, Bánom, Tirb-Černohorský

Sestava Bíliny : Vondráček – Žemba, Zavadil, Brůna, Baran – Podaný, Pelikán, Pavlíček, Iliazi – Bečvařík, Tůma