Jdi na obsah Jdi na menu
 


Utkání skončilo, zapomeňte

31. 8. 2014

Obměna názvu známého filmu dobře vyjadřuje pocity hráčů i příznivců Bíliny. Plný kopec smůly byl na bílinském stadionu připraven pro domácí mužstvo. Už před zápasem bylo jasné, že nemůže nastoupit kapitán a opora týmu Josef Mergl. Ve druhé minutě po nevinném skluzu Augusty se ozvalo hlasité prasknutí.Sanitka bojovníka Augustu odvezla, pravděpodobně s prasklou achilovkou.

 V 10. minutě dostal skvělý pas za obranu Schuchardt a provedl to náramně – podél brankáře po zemi k tyči.Gól povzbudil spíše hosty, ti několikrát nebezpečně zaútočili.Domácí obrana odvracela s vypětím všech sil. Pak přišla krátká průtrž mračen, hra se vyrovnala. Skvělý průnik Tůmy skončil těsně mimo a pak udeřilo na druhé straně. Zbytečná ztráta míče ve středu pole, rychlý kontr čtyři na tři končí vyrovnávacím gólem.
   Ve druhém poločase byli aktivnější hosté, zápas však spěl k remíze. Když se diváci smířili se ztrátou bodu a těšili se na penalty, přišla 93.minuta.Sporný faul domácích na půlce, nákop hostů na střelce Kroka, který se uvolnil kličkami na vápně a trefil přesně dolní roh branky nešťastného Kovačky. To vše v posledních vteřinách prodloužení…
   Domácí se snaží stále hrát fotbal. Úkolem těch zkušenějších hráčů musí být usměrnění mladých. V závěru zápasu je nutné rozeznat, jestli lze vykombinovat situaci krátkou přihrávkou, nebo raději volit dlouhý odkop.
Mužstvo je mladé, má spoustu šikovných fotbalistů, dobré trenéry, hra je pohledná. Sezóna bude dlouhá, bodů je ke získání stále velmi mnoho.Už příští sobotu v Lounech bude příležitost získat ztracené body zpět.
 
"Ztráta bodů v domácím utkání je samozřejmě nepříjemná, daleko víc nás ale mrzí zranění Filipa Augusty, podle posledních informací utrpěl zlomeninu nohy. V podzimní části sezóny už s ním podle všeho počítat nemůžeme. Nejdůležitější je však jeho zdraví, proto mu přejeme brzké uzdravení se. Jeho zranění a absence Mergla měly zásadní vliv na průběh utkání a proto dopadlo tak, jak dopadlo. Je před námi utkání s dalším silným soupeřem, kterým jsou Louny a nám nezbývá nic jiného, než se na něj kvalitně připravit", okomentoval utkání prezident FK Bílina Petr Procházka.
 
 
 
Bílina – Neštěmice 1:2/1:1/
 
 
Sestava domácích: Kovačka –Říha, Pavlíček, Karel, Baran –                                            Podaný/64.Žemba/,Vlasák,Augusta/2.Ročenovič,85.Bečvařík/
Levý/ 77. Katrenič/ Schuchardt - Tůma