Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Blšanech jsme získali bod. Nebo dva ztratili?

9. 3. 2013

Odvetnou část krajského přeboru jsme zahájili na půdě jednoho z aspirantů postupu. Po podzimu druhé Blšany, kterým chybí ještě jedno podzimní utkání, byly pro Bílinu velkou neznámou. Z Blšan chodily různé zprávy a o síle kádru se pouze spekulovalo. V sestavě domácích nakonec vyběhlo pouze několik hráčů, kteří oblékali jejich dres i na podzim, špílmachr Macek, stále hodně fotbalový komentátor Josef Němec a nositel slavného jména Horst Siegl. Na lavičce nebyl žádný náhradník. V bílinské sestavě mladíků chyběl zraněný Novák a za karty potrestaný Vosátka. Úvod utkání patřil domácím, kteří dobře kombinovali a drželi míč na svých kopačkách. Takový obraz viděli diváci v prvních patnácti minutách. Bílinští se snažili napadat, ale bez úspěchu. S přibývajícími minutami však agresivita hostí začala přinášet ovoce. Domácí pod tlakem začali chybovat a ztráceli jistotu. Hosté začali hrozit z brejkových, které přinášely zakončení a standartní situace. Velkou šanci po rohovém kopu měl Mergl. Na druhé straně zahrozil střelou z dálky Macek. Několik rohových kopů Bílina nezakončila. Ujal se až ten, který zakončil Pavlíček, který si naskočil na precizně zahraný roh Baranem. Domácí v této fázi nestíhali. Bílina byla aktivnější a rozdíl v kondici se zdál být propastný. Druhou branku vstřelil po krásné individuální akci Levý. Prohodil si míč mezi nohy jednoho z obránců a nečekanou střelou z úhlu vsítil druhou branku Bíliny. Za několik málo minut nastřelil prudkou ranou tyč po přiklepnutí Augusty. Chvíli před poločasem šli čtyři bílinští na dva domácí obránce, Baran však zbrklou přihrávkou celu akci ukončil.. Domácí byli rádi, že přišla přestávka.

Po pauze se zdálo, že se utkání v klidu dohraje podle scénáře z prvního poločasu. Bílina se snažila držet výsledek a dál hrozila z protiútoků. Velkou šanci měl v šedesáté minutě Kotěšovský, postupoval sám na brankáře, se střelou se však unáhlil, když střílel ještě před šestnáctkou. Branku však netrefil. Udeřilo na druhé straně. Domácí z ojedinělé akce snížili. Bílina se začala strachoval o výsledek. Naši hráči kazili přihrávky, na kopačky se vkradla nervozita a domácí cítili šanci na body. Jejich snaha byla zbržděna po vyloučení Macka, který dostal nejprve žlutou kartu za řečnění a vzápětí fauloval unikajícího Mergla. I po vyloučení však domácí drželi míč a snažili se kombinovat, i když d zakončení se dostávali sporadicky. Bílina měla několik dalších příležitostí ke skórování, Baran však ve výborné pozici nastřelil pouze brankáře. Trest přišel pět minut před koncem, centr zprava zužitkoval domácí útočník a překonal Vondráčka podruhé. Bílina chtěla vedení strhnout zpět a její hráči zvýšili opět výkon na plné obrátky. V závěrečném tlaku ještě Němec zachránil míč na brankové čáře. Poté již sudí pískl závěr utkání.

"Kdyby nám někdo slíbil bod před začátkem utkání, brali bychom jej. Po tomto průběhu však spokojeni být nemůžeme. Utkání jsme měli vyhrát. Tolik neproměněných příležitostí jsem dlouho neviděl, " řekl nám po utkání trenér Kovačka.

sestava Bíliny:

Vondráček - Žemba, Choutka O., Gutsch, Mergl - Bečvařík (Svoboda, Choutka M.), Augusta, Pavlíček, Baran, Levý - Kotěšovský (Katrenič)