Jdi na obsah Jdi na menu
 


V derby dělba bodů, penalty nám další bod nepřinesly

25. 5. 2014

Sobotní derby na Kyselce bylo důležitější pro Modlany, které stále nemají jistotu udržení, i když jejich jarní výkony mají vysokou úroveň.. Exligové posily Tesařík v obraně, Doležal v záloze a Kousal spolu s Karlíkem v ofenzivě vnášejí do hry Modlan kvalitu.    První poločas byl ze strany Bíliny poločasem zmařených šancí.Těch gólových bylo nejméně pět, zatímco hosté ze dvou šancí proměnili jednu.To se stalo už v 9. minutě, kdy po zaváhání bílinské obrany pronikl Kupka a bezpečně zavěsil. V 17. minutě střílel po akci Masopusta do prázdné branky Vlasák, ale vynikající Tesařík v poslední chvíli míč vykopl. V poločasové přestávce si posteskl trenér domácích Kovačka, že už neví, jak naučit domácí střílet góly z vyložených šancí.

   Jakoby chtěli domácí hráči jeho slova vyvrátit, vstřelili vyrovnávací gól už v úvodu 2. poločasu.Výborný Augusta vystřelil, sraženou střelu dostihl rychlý Kotěšovský a překonal s jistotou brankáře hostí. O deset minut později však znovu pracovala domácí obrana nedůsledně a Kupka neměl problém dopravit míč do Vondráčkovy svatyně. V 70. minutě nešetrně fauloval domácí Kotěšovský brankaře hostí. Tato akce vzbudila velké emoce na hřišti i v hledišti. Kapitán hostí Karlík musel být „krocen“ vlastními spoluhráči.Trenér Kovačka správně Kotěšovského stáhl ze hry. Bílina vyrovnala v 74.minutě z penalty, kterou po ruce Tesaříka v pokutovém území proměnil Pavlíček. Více se v nervózním závěru nestalo a došlo na pokutové kopy.

V nich se vytáhl brankář hostí, který skvěle chytil penalty Bečvaříkovi, Pavlíčkovi a Záhradskému. Za domácí proměnili Mergl a Vlasák. Protože hosté proměnili třikrát, berou dva body, zatímco domácí se musí spokojit s jedním.
 
Bílina – Modlany 2:3/np/ (0:1)
Branky: Kotěšovský, Pavlíček/p/ - Kupka 2, rozhod.penalta Vavrinec J.

Sestava Bíliny: Vondráček - Říha, Pavlíček, Mergl, Baran - Levý (46.Schuchardt, 82.Podaný), Augusta, Vlasák, Záhradský, Masopust (73.Ročenovič), Kotěšovský (72.Bečvařík)