Jdi na obsah Jdi na menu
 


V úvodním kole bez bodu

11. 8. 2013

Uplynulý víkend měli fanoušci krajského fotbalu dlouho červeně zatržený v kalendáři. Prvním kolem totiž začal nový ročník soutěže. Bílina ke svému úvodnímu utkání jela na horkou půdu v Lounech. Se dvěma novými tvářemi v základní sestavě nastoupila Bílina v rozestavení 4-4-2. „Chtěli jsme využít potenciál obou našich útočných hrotů“, vysvětloval trenér Kovačka. Začátek utkání tomu však nenasvědčoval. Aktivnější byli domácí, jejichž hru v záloze řídil zkušený Zelinka spolu s Lazarikem. Domácí dobře kombinovali a drželi míč na svých kopačkách. Do šancí se však nedokázali dostat. Střelby bylo jako šafránu a obrany převyšovaly útoky na obou stranách. Ve 22. minutě domácí zahrozili pěknou akcí po pravé straně. Po centru před branku však zakončující Lazarik hlavičkoval nad. Do zakončení a největší šance se dostal domácí útočník po výborné kolmici Zelinky. Vondráček svou branku výborným zákrokem uchránil. Bílina si v prvním poločase brankovou příležitost nevytvořila. Útočné duo bylo vpředu bez podpory záložní řady a do zakončení se prakticky nedostalo. Ohrožením pro domácí byly standartní situace. Po jednom z rohových kopů míč propadl až na hlavu Mešťánka, který jej však již nestačil nasměrovat.

Ve druhém poločase se otupilo útočné ostří domácích a hra se odehrávala převážně ve středu hrací plochy. Do gólové šance se dostal Levý po vynikající akci Záhradského. Ten využil své fotbalové chytrosti, obešel na pravé straně bránícího hráče a nadýchaným centrem našel zcela osamoceného Levého, který však pálil do břevna. Bílina se nadechovala k náporu a bylo zřejmé, že zvítězí tým, který vstřelí branku. Šťastnější byli domácí. Gólová akce začala centrem Vosátky na Bečvaříka, který však domácí gólman vystihl a okamžitě založil rychlý protiútok. Lazarik po pravé straně proběhl přes tři bílinské bránící hráče. Poslal prudký centr před branku, kde ve skluzu zakončoval domácí útočník. Vondráček byl bez šance. Po prostřídání se Bílina nadechla k velkému závěrečnému tlaku. Hru v závěru oživil Novák. Ze série standartních situací vytěžila Bílina pouze tyč, kterou hlavou nastřelil Žemba. Dramatický závěr tedy kýžený bod hostím nepřinesl.

„Podle mého názoru jsme dnes odehráli remízové utkání, které jsme ztratili jednou individuální chybou. Domácí se do šancí stejně jako naši útočníci příliš nedostávali, porážku budeme určitě chtít odčinit v domácím utkání“, řekl po utkání trenér Jaroslav Kovačka.

Sestava Bíliny: Vondráček – Žemba, Pavlíček, Vosátka (81. Novák), Mergl – Vlasák, Augusta, Záhradský (69. Ročenovič), Levý (78. O. Choutka) – Mešťánek, Masopust (73. Bečvařík)