V úvodu bez bodu

23. 8. 2020

Nekonečná covidová pauza, která trvala od března, konečně (snad) skončila. Bílina k prvnímu soutěžnímu utkání zajela do Neštěmic a velké počáteční naděje po dobré přípravě bohužel nenaplnila. V prvním bezbrankovém poločase byl nadějí Bíliny hlavně brankář Vondráček, který svými zákroky držel čisté konto – často konečky prstů vyrážel střely domácích zblízka.  Pokusy hostů o brejk byly provázeny nepřesností a malou bojovností útočných hráčů. Tragický byl nástup Bíliny do druhého poločasu. Nejprve obrovská chyba, když Iljazi ve středu pole namazal dvěma útočníkům domácích, kteří neměli problém skórovat. Další dva góly padly během deseti minut a byly oba úplně stejné. Špatná obrana levé strany, rychlý průnik nebráněného křídla domácích a přesná přihrávka za stopéry . Dobře hrající Baran byl bez pomoci zálohy často bezmocný. Stav 3:0 po 60 minutách byl téměř nehratelný. Přesto se Bílina herně v poslední půlhodině zvedla. Přítomnost střídajících Žemby a Šoufka přinesla vyšší bojovnost i zkušenost a vedla ke snížení. V 64 .minutě se v pokutovém území uvolnil Tůma a snížil. Domácí se zatáhli, ale Bílina byla tentokrát příliš nepřesná a zbrklé přihrávky často nenalezly adresáta. Stav se nezměnil a Bílina má úkol za týden přesvědčit doma o svých kvalitách v utkání s Roudnicí.

Neštěmice – Bílina  3:1(0:0)

Branky: Wajshajtl 2, Lácha  -Tůma

Sestava Bíliny : Vondráček – Bečvařík, Brůna, Zavadil, Baran -Tirb, Pavlíček, Schüssmann, Iljazi – Tůma, Bánom

Střídali: Šoufek, Žemba, Bureš, Koubek,Kozler