Vezeme dva body

6. 9. 2020

Po téměř roční pauze se do branky Bíliny úspěšně vrátil Jára Kovačka. V Černovicích hrála Bílina utkání, ve kterém jednoznačně dominovala v poli, celý zápas byla lepší, a tak zisk dvou bodů po penaltovém rozstřelu je nutné považovat za ztrátu. Domácí se za celý zápas dostali jen k několika střelám zpoza pokutového území a vytvořili  si jedinou šanci zblízka, kterou nadvakrát zlikvidoval Kovačka za pomoci obrany. Před druhým poločasem hustý déšť kropil vydatně terén a právě jedna z mála střel domácích sklouzla ve 48. minutě k levé tyči hostů – 0:1.  Naštěstí  o dvě minuty později hodil aut Iljazi šikovně mezi stopery a mladý štírek Schüssmann proklouzl do velkého vápna a s přehledem skóroval. Šanci na tři body měla Bílina ještě v 90. minutě, kdy po rohu hlavičkoval střídající Kozler do břevna a další ze střídajících Bánom odražený míč cpal také hlavou do šibenice. Zázračný zákrok domácího Dvořáčka definitivně poslal oba týmy do penaltového rozstřelu. Ten se po dlouhé době Bílině povedl na 100 procent. Střely Bečvaříka, Tůmy, Šoufka a Bánoma byly přesné. Jedničkou rozstřelu byl však Kovačka, který chytil dva pokusy domácích a rozhodl tedy o zisku dvou bodů.

Černovice – Bílina 1:2P(0:0)

Branky: Biely - Schüssmann

Sestava Bíliny : Kovačka – Žemba, Šoufek, Brůna, Baran – Bečvařík, Tirb, Pavlíček, Schüssmann – Iljazi, Tůma

Střídali: Bánom, Podaný, Koubek, Kozler, Bureš