Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vítězné loučení s podzimní částí

1. 12. 2014

V závěrečném utkání podzimní sezony KP přivítali domácí celek Kadaně. Hosté přijeli posíleni o čtyři hráče se střídavým startem a s cílem podruhé za sebou bodovat. První poločas sehráli domácí excelentně a od začátku se do soupeře pustili naplno. Paradoxně inkasovali jako první, když z ojedinělého protiútoku se míč několikrát odrazil, až skončil u hostujícího Maříka, který tvrdou střelou na přední tyč prostřelil několik bránících hráčů i brankáře Vondráčka. Na hřišti však byla převaha domácích znát stále více a bylo otázkou času, kdy padnou góly i do sítě pasivních hostů.

Ve 24 . minutě se po centru Katreniče ocitl zcela sám před brankou hostů Mergl a snadno dopravil míč do sítě. O deset minut později předvedl vzorové napadání „Kotě“  Kotěšovský, vybojoval míč na brankové čáře a jeho přesný centr zužitkoval znovu Mergl, tentokrát hlavou. Do poločasu viděli spokojení diváci další šance domácích, z nichž bohužel gól nepadl.

    Kvalitní první poločas domácí v druhé části nezopakovali. Stále si dokázali vytvářet šance, které však trestuhodně zahazovali. Jedinou výjimkou byla 7l . minuta, kdy Gutsch prostrčil míč na Levého, ten našel před brankou neobsazeného Vlasáka, který zvýšil na 3:l. Pod dojmem dvoubrankového vedení domácí povolili a Kadaň vyrovnala hru. Naštěstí bílinská obrana fungovala velmi dobře a čtveřice Žemba, Karel, Gutsch, Mergl si poradila s jedinou výjimkou se všemi útoky Kadaně. Pouze v 88. minutě se octl sám před brankou Bíliny Čibenka a snížil. Drama se nekonalo, domácí vítězství uhájili aktivní hrou v prodloužení.

   Po zápase označil trenér Kovačka 25 bodů jako dobré východisko do jarních bojů. Bílina zahájí zimní přípravu 5.l.2015 a koncem ledna odjíždí na soustředění do Sloupu.

„Jsme rádi, že jsme podzim zakončili domácím vítězstvím. Výkon našeho týmu zejména v prvním poločase byl velice dobrý. Máme radost z toho, že tým i v případě výrazných absencí neoslabuje. Dnes chyběli Augusta, Schuchardt, Tůma a Podaný a přesto jsme soupeře přehrávali. Těší nás i střelecká produktivita hráčů ze zálohy a obrany, kteří dnes skórovali“, ohodnotil utkání Petr Procházka, prezident FK Bílina.

 

Bílina -  Kadaň 3:2 (2:1)

Branky domácích:Mergl 2, Vlasák

 

Sestava: Vondráček - Žemba, Karel, Gutsch, Mergl - Pavlíček, Vlasák, Levý (75.Baran), Procházka (46.Bečvařík) - Katrenič (77.Říha), Kotěšovský (82.Sanitrik)