Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výhru pečetil Katrenič

23. 11. 2014

Po sérii tří porážek zahájila Bílina utkání ve Spořicích aktivně.

Do sestavy se vrátil kapitán Mergl a jeho přítomnost byla znát. Obrana bez problémů odvracela útoky domácích a aktivní záloha, kde hrál velmi dobré utkání kreativní Schuchardt , zásobovala dobrými míči Kotěšovského. Bohužel už ve 36. minutě se Schuchardt zranil. Bílina pozměnila rozestavení a ztratila mírnou převahu z úvodu utkání. Poločas se dohrál bez velkých šancí.

   Druhý poločas se hrál jiný fotbal. Bílina získávala stále více míčů, domácí se tlačili dopředu a zapomínali na obranu. Toho využil v 58. minutě dravý Vlasák, který se po prudkém centru z pravé strany prosadil nádherně v pádu hlavou. O pět minut později měla Bílina další vyložené šance, ale dvojice Kotěšovský,  Katrenič  se vystřídala v chybném řešení situace dva na jednoho. A když už ve třetí šanci Katrenič po přihrávce Kotěšovského zavěsil, byl odpískán střelci ofsajd.

   Jakoby hosté „urazili fotbalového boha“, přišel v 62. minutě dvojí trest. Nejprve trenér Kovačka přichystal střídání Podaného, který dostal žlutou kartu a a pokračoval v agresivním napadání soupeře. Než byla hra přerušena, aby Kovačka vystřídal, přišel další „blikanec“ Podaného, druhá žlutá a Bílina šla do deseti. V téže minutě kopali domácí roh a vyrovnali hlavou. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, unikl po chybě domácí obrany Katrenič a tvrdou střelou z místa pravého křídla rozhodl utkání „angličanem“. Tlak domácích v závěru gól nepřinesl. „Dnes odjíždíme samozřejmě spokojeni. Hráli jsme dobře, obrana byla konečně po několika utkáních v optimálním složení a domácí se do zakončení nedostávali. Škoda neproměněných příležitostí po naší úvodní brance, mohlo být rozhodnuto dříve. K dobrému fotbalu přispěli i rozhodčí, kteří dnes utkání zvládli s přehledem“, hodnotil utkání prezident FK Bílina Petr Procházka.

 

Spořice – Bílina 1:2 (0:0)

 

Sestava Bíliny: Vondráček – Žemba, Karel, Gutsch, Mergl - Pavlíček, Vlasák,Podaný,Levý (88.Sanitrik),Schuchardt (36.Katrenič,85.Procházka), Kotěšovský (78.Bečvařík)