Z Roudnice vezeme zaslouženou výhru

25. 11. 2019

Vítězstvím 4:0 na umělé trávě v Roudnici prodloužila Bílina ojedinělou sérii osmi vítězství v řadě. Základ výhry byl položen už ve druhé minutě, kdy Bánom šajtlí krásně uvolnil Tůmu a ten byl nemilosrdně sražen těsně před pokutovým územím. Rozhodčí správně vyloučil domácího Matuszewskiho a Tůma následný trestný kop proměnil pěknou přízemní ranou kolem zdi. V 35. minutě dal druhý gól z penalty po ruce obránce na malém vápně  Iljazi přesnou střelou k pravé tyči. Nejhezčí branku dala Bílina v 62. minutě, když po pěkné kombinaci našel Pavlíček v náběhu Barana a ten hlavou trefil dokonale. Gólový účet uzavřel v závěru zápasu druhým gólem Iljazi po kličce na hranici vápna a nechytatelné střele.

Kde je příčina pozitivní změny ve hře Bíliny? Podle trenéra Kovačky se podařilo po odchodu tří hráčů základní sestavy do Ledvic tým dobře doplnit – jednak stále se lepšícími dorostenci Schüssmannem a Tirbem, kteří jsou již nyní na úrovni základní sestavy a plnohodnotně nahrazují případné výpadky v sestavě, přišli i důrazný a technicky zdatný Bánom, který s Tůmou tvoří velmi nebezpečnou dvojici do útoku a rychlý technik Iljazi, výborný na míči . V obraně má trenér k dispozici spolehlivé univerzály Bečvaříka a Barana . Ti jsou schopni hrát na několika postech a umožňují trenérovi variabilně měnit hru během zápasu nebo po vystřídání. Důležitým prvkem úspěchu je i současná pohoda v kabině. Podaří- li se bodovat i v posledním zápase podzimu – derby doma s Proboštovem, mohou se fandové Bíliny oprávněně těšit na jaro.

Roudnice – Bílina 0:4(0:2)

Branky : Iljazi 2(první z PK), Tůma, Baran

Sestava : Vondráček- Žemba, Zavadil, Brůna, Baran – Bečvařík, Schüssmann, Pavlíček, Iljazi – Bánom. Tůma

Střídali : Tirb, Podaný