Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z Vilémova vezeme vítězství!

21. 9. 2014

Po vysokém vítězství nad celkem Modré odjížděla Bílina na horkou půdu do Vilémova. V autobuse chyběl Vondráček (pracovní povinnosti) a dlouhodobě zraněný Augusta. Další absentér Podaný jel se svými spoluhráči tým podpořit. I to svědčí o dobrém týmovém duchu, který bílinské v současné době zdobí.

V úvodu měli více ze hry domácí. Bílinu však zdobí solidní obranná hra a nejinak tomu bylo i ve Vilémově. V 6. minutě udeřili hosté. Tůma v rychlém úniku přihrávkou vyzval ke skórování Kotěšovského, který nezaváhal. Po vedoucí brance hostů se hra opět přelila na polovinu Bíliny. Všechny situace však řešil spolehlivě nadějný Kovačka. Vyrovnání přišlo před koncem poločasu. Po závaru v pokutovém území Bíliny se míč dostal k volnému Hnízdovi, který prostřelil hradbu těl před sebou.
Po přestávce hra pokračovala ve stejném rytmu, jako skončil první poločas. Bílina čekala v pevném obranném bloku a byla připravena na možnost rychlých brejků. V jednom z nich se ocitl v gólovém náběhu Kotěšovský, před pokutovým územím byl však sražen brankářem. Po druhé žluté kartě byl domácí brankář vyloučen a k přímému kopu se postavil Vlasák. Jeho střelu, která se odrazila od břevna poslal do sítě domácích Karel. V závěru, kdy domácí otevřeli svou obranu ještě Bílina nastřelila dvakrát tyč. V 94. minutě netrefil v jasné pozici jeden z domácích hráčů odkrytou branku Bíliny a hosté mohli propuknout v jásot.
„Do Vilémova jsme jeli s cílem potvrdit vysokou domácí výhru. Z vítězství máme samozřejmě radost. Hráli jsme přesně to, co jsme si před utkáním v kabině řekli. Musím dnes vyzdvihnout celý tým, který šel za výsledkem od samého začátku“, komentoval dění na hřišti Jaroslav Kovačka.
„Mluvili jsme s pamětníky o tom, zda jsme někdy ve Vilémově zvítězili a nikdo si na vítězství nevzpomněl. Takže jsme dnes možná přepsali naši historii. Věřím, že toto vítězství je pozvánkou pro diváky na příští domácí utkání, které sehrajeme v sobotu s Rumburkem“, hodnotil prezident FK Bílina Petr Procházka.
Vilémov – Bílina 1:2 (1:1), Hnízdo – Kotěšovský, Karel
ŽK: 3:4
ČK: 1:0
Rozhodčí: Bouma