Jdi na obsah Jdi na menu
 


Horní Jiřetín - Bílina

22. 7. 2010

Překvapení se zrodilo v prvním přípravném zápase Bíliny na novou sezónu v 1.A třídě.  Na hřišti v Lomu   přehrávala účastníka krajského přeboru Horní Jiřetín, sázka na mladé se zatím potvrzuje.  Utkání začalo, když teploměr ukazoval 33 stupňů.  Bílině chyběl Mergl, který byl jen v hledišti a Moravec, oba si po prvním tréninku stěžovali na třísla. Milo se ze zaměstnání dostavil až v průběhu zápasu. Trenér  Josef Tichý připravil sestavy pro první a druhý poločas, ale změny dělal i v průběhu zápasu. Domácí šli do vedení již v 8.minutě,  když pohodlně skórovali po nedorozumění dvojice Hasal – Pohl.  Ale Bílina se snažila. Augusta hlavičkoval těsně vedle.  Žemba a Filo poslali pěkné míče do běhu Gutschovi. Ve 24.minutě poslal Bari oblouček do vápna Gutschovi a ten přímo z voleje nedal jiřetínskému brankaři šanci.   Domácí odpověděli pěknou střelou přes obránce těsně vedle. Závěr  poločasu patřil Bílině. Nejdříve Brejcha postupoval po křídle, přihrál před branku a Gutschovi obránce v poslední chvíli míč ukopl.  Roh poslal Pavlíček přesně na hlavu Augustovi  a ten trefil míč do branky.  V poslední minutě měl ještě po centru Žemby šanci Bari.  V prvním poločase měla Bílina více šancí,   přes velké vedro hrála v pohybu. Hodně toho naběhali Gutsch, Žemba, Filo nebo Hasal. Jako pravý profík se o poločase projevil veterán Klaus Pohl. Nejdříve rozcvičil druhého brankaře Kindla a teprve potom se šel osprchovat.

 

Bílinská sestava druhého poločasu připomínala juniorku, zdaleka nejstarším byl 24letý Hasal.  Ale na hřišti to příliš vidět nebylo.  Po křídle zasprintoval Muf a Levý přihrávku netrefil.  Kasl vybojoval na hranici šestnáctky míč a střílel těsně nad. Na druhé straně vyrazil Kindl dobře mířenou střelu k tyči.  V 63.minutě obstřelil z trestného kopu Hasal zeď, ale domácí brankař byl na místě.  V 78.minutě došlo k nedůslednosti bílinské obrany, kdy tři hráči nechali zblízka vystřelit domácího útočníka a bylo vyrovnáno. V závěru Bílina opět přitlačila, ale výsledkem byla jen střela Augusty po rohu Spáčila.   „Na první přípravný zápas po prvním tréninku to nebylo špatné. Hra měla nasazení, herně to vypadalo dobře. Musíme vzít v potaz i vedro, které panovalo. Trochu zklamán jsem z některých mladých hráčů, kteří nepřesvědčili, že se chtějí o místo v sestavě poprat. Sami vidí jaká je konkurence,  musí přidat nasazení, důraz.  Myslím, že se brzy začne rýsovat základní sestava. Zatím to nevypadá špatně,“ byl po utkání celkem spokojen trenér Josef Tichý.

 

Branky Bíliny: Gutsch, Augusta

 

Sestava 1.poločas: Pohl – Žemba, Hasal, Brejcha, Hronek – Filo, Pavlíček, Augusta, Karel (14.Proch) – Gutsch, Bari

2.poločas: Kindl – Žemba (65.Proch), Hasal, Pavlíček, Hronek (60.Augusta) – Muf, Spáčil, Karel , Levý (78.Brejcha) – Gutsch (60.Čula), Kasl