Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ml. dorost na lídra nestačil

2. 6. 2010
Suverén soutěže mladšího dorostu vedoucí tým Litvínova přijel změřit síly pod Bořeň s domácími, kterým patří třetí příčka, a v případě vítězství by byli v tabulce opět druzObrazekí. Tabulkové prognózy dávaly tušit, že se sešli dva týmy, které mají nejlepší obrany soutěže. Hosté obdrželi pouze dvacet branek a domácí jen třicet dva.
V úvodu utkání se na Kyselku přišel podívat velmi silný déšť a tím pádem se vytratil fotbal. Naštěstí se počasí po chvíli umoudřilo. V 20 min. hostující útočník trestuhodně prošel přes tři přihlížející domácí obránce a brankář Toman v poslední chvíli reflexivně vyrazil stoprocentní branku. Oba týmy hrály takticky stejný systém a to dlouhé nákopy na útočníky a ti měli za úkol se prosadit. Obě obrany dlouho odolávaly, i když ta bílinská chvílemi s obrovským štěstím.
V úvodu druhé půle opět vynikl bílinský brankář Toman, když jako po několikáté, tváří v tvář litvínovskému útočníkovi zázračně zachraňuje svůj tým od pohromy. O chvíli později uObrazekž udeřilo, zapomenutý hráč hostí na hranici velkého vápna, si pohodlně s míčem popoběhl až k „desítce“ a přehodil osamoceného a bezradného Tomana. Litvínov byl najednou všude a Bílina se uchýlila jen k nakopávání míčů kamkoliv, hlavně daleko od své svatyně. Zákonitě další branka na sebe nenechala dlouho čekat, kdy po kombinační akci na jeden dotek poslední hráč hostí pohodlně doklepl míč do sítě na brankové čáře. Za nedlouho přišla třetí branka a zápas se změnil na Litvínov vs. Toman. Brankář domácích odchytal neuvěřitelné utkání se spoustou neuvěřitelných zákroků, kdy doháněl k šílenství útočníky hostí. Jen jeho zásluhou na konci utkání nebyla dvojmístná cifra u položky skóre. „LitvínovObrazekští byli rychlejší, ale i přesto vypadal první poločas dobře, bohužel my jsme se nedokázali prosadit ve hře dopředu. V druhé půli kluci přestali běhat a koledovali si o debakl“ těžce hledá slova domácí trenér Ivo Handl.
 
Sestava:

Toman – Zilcher, Brůna (65 min. Knorr), Bučina, Grozík – Jakub Čermák, Pergler (50 min. Podaný), Prášek, Křehla – Handl (60 min. Katrnič), Jiří Čermák