Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s... Janem Zedníkem

12. 4. 2010
Jan Zedník. Trenér staršího dorostu, jeden z nejdůležitějších mezičlánků pojící „A“ mužstvo a starší dorost. Vychovává mladé hráče pro tým dospělých a snaží se jim předat zkušenosti, aby přechod do „velkého“ fotbalu byl pro ně co nejjednodušší a nejplynulejší. Uznávaný trenér svými kolegy a vzor pro začínající trenéry, kteří začínají působit v týmu FK Bílina. ObrazekTrenérská práce je nedoceněna, ale v Bílině si svých trenérů váží.
NA: Prohráli jste 2:3 po velmi slušném výkonu, co k tomu dodat smůla?
Tak jasně prohráli jsme dvěma hrubými chybami v obraně, kluci provádějí věci, co by snad ani žáci nevymysleli, už to řešíme několik utkání, ale to je fotbal, jinak předvedli jsme kvalitní výkon.
NA: To souhlasím, utkání se muselo líbit, ale je asi škoda ztracených bodů ne?
Tak my jsme si nějaké cíle nestanovili, ale byla tu možnost hrát o nejvyšší příčky, tak jsme prostě o ně hráli. Ztráceli jsme osm bodů na špičku. Teď budeme hrát úplně v klidu o vyšší střed tabulky, to je jsme před sezonou ani nečekali.
NA: Ze staršího dorostu odcházejí kluci dříve do „A“ týmu, tím je vidět, že to děláte asi dobře, nechybí potom týmu?
Rozhodně ne. Já osobně jsem rád, když mohou jít nabrat zkušenosti do „A“ týmu. Když nám potom přijdou někdy vypomoci, je vidět, že jsou důraznější, více si věří a zpětná vazba tedy funguje.Obrazek
NA: Takže spolupráce mezi dorostem a chlapy funguje dobře?
Rozhodně ano. Po sezóně tady končí šest kluků a myslím, že zapracovat se mezi dospělé pro ně nebude žádný problém. A zase zpětně funguje i dobře spolupráce mezi mladším a starším dorostem. Což je určitě neméně důležité. Dnes třeba za nás hrají tři mladší dorostenci a nikdo s tím nemá problém
NA: Jak vidíte zbytek sezóny, jaké jsou cíle?
Po podzimu jsme si říkali, že pokud vyhrajeme na jaře všechno, postoupíme. Postoupit ale určitě nebyl cíl na začátku. Spodek tabulky už nás netrápí, teď je důležité hrát každý zápas, jak jsme hráli dnes, pohledný, bojovný, rychlý, prostě pro diváky. Samozřejmě bez těch obdržených branek.