Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s.... Petrem Procházkou

30. 5. 2010
Petr Procházka. Prezident klubu, který měl velký podíl na osamostatnění fotbalu v Bílině. Svými marketingovými tahy pomáhá sehnat peníze na chod klubu a tím všem hráčům připravit dobré podmínky pro kvalitní fotbal. V současné době vedení trápí jistota sestupu, ale nikdo nepochybuje, že se FK Bílina ihned vrátí, tam kam patří a to je do Krajského přeboru.
Po dnešním utkání je již sestup jasný, co bude dál v této sezóně?
Nezbývá nám nic jiného, než se ctí dohrát tuto sezónu. Je samozřejmostí, že do každého utkání jdeme tak, abychom vyhráli, i když se to zatím moc nedaří. Obrazek
Budete budovat nové mužstvo, nebo stávající tým dostane možnost tuto sezónu odčinit?
Samozřejmě budujeme už kádr na příští sezónu, hlídáme si situaci v týmu, aby nedošlo k nějakému hromadnému odchodu, ale nemáme žádné signály o tom, že by nějací hráči chtěli končit. Naopak máme příslib hráčů, kteří se vrátí z hostování. Chceme se vrátit zpět do přeboru a to se stávajícím týmem.
Takže se divák může těšit na to, že kádr bude ještě silnější?
Myslím, že soupeři v A třídě, nebudou dosahovat kvality mužstev Krajského přeboru. Tady v KP jsme nebyli horším soupeřem, ale chybělo nám i trošku štěstí. Hlavně jsme nebodovali se soupeři, kteří byli herně slabší.
 Vize „A“ mužstva?
My půjdeme tou cestou, pro kterou jsme se rozhodli. To znamená, že budeme sázet na mladé hráče, nejlépe na vlastní odchovance. Máme zde několik talentů, kteří jsou schopni za několik let hrát o vyšší příčky.
Jaký je v současné době cíl FK Bílina?
Naším cílem je dát důraz do mládeže a vytvořit kvalitní podmínky pro naše fotbalisty. Největším lákadlem by měl být areál a servis o hráče.