Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s.... Václavem Mojžíšem

20. 4. 2010
Říká se, že čím kvalitnější trenér, tím mladší ročník trénuje. Hlavní trenér starších přípravek Václav Mojžíš,Obrazek toto rčení jen potvrzuje. Absolvoval několik kurzů, kromě jiného i licenci UEFA „B“, aby získal přehled o trénování ve vyšších soutěžích, neustále se sebevzdělává a donedávna čerpal zkušenosti od „Pana“ trenéra Ládi Váni.
 
NA: Dnes jste zase smolně prohráli, byli jste, po celé utkání lepším týme, v čem vidíte příčiny?
Tak paradoxně jsme díky přátelským zápasům a turnajům rozehranější než soupeři, fotbalově jsme i lepší a máme více ze hry, ale trápí nás koncovka, ale to patří k fotbalu, a když budeme poctivě dál trénovat, ono to přijde.
NA: Oproti podzimu hrajete líbivější fotbal a máte i výsledky, kde nastala ta změna?
Rozhodně se zlepšil přístup k tréninkům, než byl na podzim a na hře je to vidět. A největší vliv na to má, že jsme odehráli v přípravě šestnáct přátelských utkání, odjeli jsme i na dva turnaje, kde jsme rozhodně třetím a prvním místem nezklamali.
NA: Takže přípravné zápasy jsou tou kouzelnou proměnou k lepšímu?
Rozhodně! Prohráli jsme jen jeden přípravný zápas a já si myslím, že děti v tomhle věku musí hrát a hrát a hrát. Prostě nejlepším tréninkem je zápas.
NA: Rodiče Vám často za zády spílají, že prostřídáte a prohrajete vyhraný zápas?
Tak musíme si všichni v první řadě uvědomit, že my nehrajeme na výsledky, ale trénujeme hráče pro vyšší ročníky, kde třeba ten, který se zdá méně zdatný, bude excelovat, proto je nesmysl ho zavrhovat a nedat mu šanci hrát.
NA: To je problém menších měst, že mají nevyrovnaný kádr že?

Ano, náhradníci na sobě musí ještě hodně pracovat, aby odevzdali to, co po nich požaduji. Já dobře vím, že kdybych dnes a i v dalších zápasech nechal hrát základ, tak jsme plně bodovali, ale touhle cestou nechci jít a určitě nikdo z naší „Fotbalové Školy“ nepůjde.