Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s..... Lubošem Mackem

14. 7. 2010

Luboš Macek v Bílině je nepostradatelný jak pro hráče, tak i funkcionáře. Plánuje utkání i tréninky pro všechny fotbalisty, od těch nejmenších až po „A“ mužstvo. Pokud něco o fotbale v Bílině nevíte, zeptej se Macka. Tento pracovitý člověk v uplynulé sezóně působil u dorostu a od nové sezóny se stal vedoucím „A“ mužstva dospělých. Je místopředseda výkonného výboru FK Bílina a k tomu všemu ještě v současné době dodělává vysokou školu.

 

NA: Jak byste zhodnotil uplynulou sezónu?

 

„A“ tým sestoupil z krajského přeboru, co na tom hodnotit, je to špatné. Netrénovalo se a tohle byl důsledek. Daleko větší spokojenost byla s dorostem, starší hrál střed tabulky a mladší o špičku. Takže naši chlapi se pokusí znovu postoupit a dorost atakovat nejvyšší příčky.

 

NA: Jaké byly příčiny sestupu, co bylo nosným bodem?

 

Celou sezónu se mluvilo o morálce tréninků a hráči si to prostě k srdci nevzali. Bylo vidět, že odehráli první poločas a druhý většina z nich odchodila, protože už nemohla. Trénovat ve dvou v krajském přeboru je prostě nemyslitelné.

 

NA: Vaše cíle pro nadcházející sezónu?

 

Máme na to, abychom hráli o vršek tabulky, a když se podaří dobře rozehrát podzim, mohl by se návrat zpět do krajského přeboru uskutečnit.  Pokud se to nepodaří tak to samozřejmě nebudeme zatracovat. Koncem sedmého měsíce začínáme s přátelskými utkáními a plynule tím navážeme na první mistrovský zápas.

 

NA: Jak se Vás dotkly přestupy, příchody a odchody hráčů.

 

Tým zůstává více-méně stejný. Kluci prohlásili, že si to pokazili sami a tak si to sami také vykopou zpět. Nějaké přestupy se rýsují a my věříme, že se podaří je dotáhnout do konce. Potřebujeme někoho slušného do střední zálohy, který dokáže podržet míč a rozdávat finální přihrávky. Taky potřebujeme útočníka, který by s Rolandem Gutschem vytvořil úderné duo.

 

NA: Co diváci a co jim můžete slíbit?

 

Tak hned k prvnímu utkání podzimu zajíždíme do Ledvic, to bude velmi zajímavé derby, ve čtvrtém kole narazíme na Duchcov a v osmém na Oldřichov. Tak se snad průměr návštěvnosti na utkání trochu zvýší a možná se opět objeví skalní příznivci, kteří s mužstvem budou jezdit i na utkání ven. Stále zvelebujeme areál v Bílině a určitě můžeme slíbit, že v tom budeme pokračovat. Dále chceme hrát kvalitní fotbal, aby se rádi vraceli na naše utkání a na tribuny v hojném počtu.