Jdi na obsah Jdi na menu
 


Starší přípravka Bíliny vyhrála turnaj v Lounech

31. 3. 2010

     Sobota dopoledne patřila starší přípravce Bíliny, která se zúčastnila prestižního turnaje v Lounech a k překvapení všech tento turnaj vyhrála, když nenašla z řad sedmi týmů přemožitele. Hrálo se na dvou hřištích zároveň a systémem každý s každým.

     Jako první okusilo formu bílinských mužstvo FŠ Litvínov. Bílina jej bez větších problémů porazila 2:0 a započala tak sérii neporazitelnosti. Další na řadě byla Hvězda Trnovany, která podlehla 3:1, Tatran Kadaň 2:0, Baník Most 2:0 a domácí FK Louny 2:1. Jediné mužstvo Roudnice dokázalo s mužstvem z Kyselky udržet krok a vydobýt tak nerozhodný stav 0:0. V posledním utkání turnaje již mohla bílinská přípravka míchat sestavou, jelikož na celkovém prvním místě jí nemohlo nic ohrozit a proto v poklidu dohrála utkání s FK Litoměřice 0:0.

     V celém turnaji byl bílinský Jarda Matulík překonán jen dvakrát, fotbalová škola měla aktivní skóre 11:2 a nejlepší střelci byli také z řad Bíliny. Byl to Jirka Kapfer, který vyhrál nejlepšího střelce turnaje s čtyřmi brankami, ale chybou rozhodčích mu nebyla jedna branka přičtena a tak společně se spoluhráči z klubu (Danielem Píchou a Michalem Horákem) a jedním protihráčem z FŠ Litvínov, kteří v turnaji vstřelili tři branky, se rozstřeloval o nejlepšího střelce turnaje. Rozstřel vyhrál nakonec borec z Litvínova a mohlo dojít k slavnostnímu vyhlášení. Na prvním místě tedy skončila FŠ Bílina před druhým FK Louny a třetím týmem SK Roudnice n/Labem.

Autor: Václav Mojžíš