Jdi na obsah Jdi na menu
 


V jarní premiéře bez bodu

13. 3. 2010

Nečekaný start měla Bílina do jarních bojů o záchranu v krajském přeboru. Po dvou chybách v obraně podlehla Lovosicím 0:2. Hosté určitě nebyli lepším mužstvem, zpod Bořně ale vezou všechny tři body. Na soupisce chyběli Stiller, Hronek, Augusta a Spáčil. Naopak se objevil ztracený syn Hošek a po delší nemoci Mika. Zálohu postavil trenér Tichý na dvojici Filo – Pavlíček, ale ti působili dojmem, že spolu hrají poprvé.

Ledový vítr nutil hráče do pohybu a v úvodu měli mírnou převahu hosté. První gólovou šanci jim porkyl Pohl, který byl na místě. V 21. minutě vysunul Žemba Mila, ale ten střílel nad. Jarní posile se v útoku vůbec nedařilo a ještě v prvním poločase byl střídán. Ovšem stejně si vedl i Mika. Z protiútoku zahrozili hosté, ale Pohl střelu vyrazil. Domácí přidali na tempu a velkou šanci měl Gutsch, vedle stříleli Moravec a Hasal. Po půl hodině vypálil lovosický Ivančo nad a potom chytil hlavičku Pohl.

Další šanci měl po chybě obrany hostí Gutsch, ale střílel nad. V závěru poločasu hosté udeřili. Domácí ikona Pohl zbytečně vyběhl a centrovaný míč si Přibyl nešťastně srazil do vlastní branky. To byla ledová sprcha a druhý dostala Bílina krátce po přestávce. Ivančo se protáhl do vápna kolem Přibyla a prostřelil Pohla. Hosté ožili, střela Kubašky byla sražena na roh a následná hlavička šla vedle. Hasal střílel trestný kop z dobrých 30 metrů, brankaři míč vypadl, ale před dobíhajícím Gutschem ho stačil přikrýt. Následně stříl v pádu Gutsch. Trestný kop Hasala v 61. minutě vytěsnil brankář Šafránek nad branku.

Domácí nelze upřít snahu, naběhali toho mnohem více než hosté, ale do vyložené šance se nedostali. V 80. minutě podržel Lovosice rozhodčí Mecl. Brankář Šafránek těsně před brankovou čárovou stáhl za nohu Gutsche, když nedosáhl na míč, ale hrálo se dál.
„Po zimní přípravě to byl první silnější soupeř, který do Bíliny přijel. Měli jsme gólové šance, které jsme neproměnili. Po hrubé chybě našeho brankaře, kdy jsme inkasovali vlastní gól, se hra sesypala a my jsme na hřišti přežívali. Nechodili jsme do toho důrazně, většina kluků, kteří dnes nastoupili, neodevzdali to, co v nich je,“ byl zklamaný trenér Josef Tichý. Na otázku, že nebyla vidět příliš záloha, odpověděl: „Celou dobu co v Bílině působím, máme problém s hráčem, který tvoří hru. Myslel jsem si, že by to mohl dělat mladý Pavlíček, dal jsem k němu zkušeného Fila, ale bylo to hned vidět v prvním poločase, že si nerozumí. Trochu jsme to změnili a hned byla gólová šance Fila, ale nešťastná branka nás srazila.“

Na hřišti se objevili všichni útočníci, kteří byli k dispozici. „Gutsch, který hrál celou přípravu velice dobře, bojoval, napadal hráče, tak dnes to bylo o ničem. Milo, který je spíše konstruktivní hráč, byl na malém hřišti stále pod tlakem a to nasazení také nebylo velké. Přišel Hošek, ale my ztrácíme balóny v jednoduchých přihrávkách a v tom dnes byla naše největší slabina. Nasazení mladého dorostence již byla taková z nouze ctnost.“ V sobotu čeká Bílinu těžký zápas v okresním derby v Proboštově. Cíl bude jediný, snažit se bodovat.

FK Bílina – FK Lovosice 0:2 (0:1)
Branky:
42. vlastní Přibyl, 49. Ivančo.
Diváci: 120.
Rozhodčí: Mecl – Materna, Holakovský.
Bílina: Pohl - Mergl, Hasal, Přibyl, Karel – Žemba, Pavlíček (60. Hošek), Filo, Moravec-Milo (37. Mika, 71. Muf), Gutsch.