Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ve Velebudicích čtvrté místo

14. 12. 2009
V neděli se v hale zvané „Vana“ v mosteckých Velebudicích konal turnaj mladších žáků za účasti týmů domácího Siadu Most, který měl dva týmy „A“ a „C“. Dále zde hrála družstva FK Teplice, FK Litoměřice SK Motorlet Praha a FK Bílina. Systém byl každý s každým po dobu 15 minut a tak se trenéři mohli přesvědčit na co se ještě při zimních přípravách zaměřit.Obrazek
Bílina zahajoval turnaj s FK Teplice a na bílinských bylo po celý zápas vidět, že už tři týdny netrénují. Teplice byly po všech stránkách lepší, Bílina zápas odchodila, nebojovala a tak výsledek 0:4 byl ještě velmi milosrdný.
Do druhého utkání vběhli bílinští na lesklou plochu proti SIADU Most „A“. Než se stačili rozkoukat, prohrávali 0:2 a hra se jevila velmi podprůměrně až nudně. Naštěstí po pár přihrávkách, se Bílina našla a dokázala s Mostem srovnat krok a netrvalo dlouho i skóre, zásluhou první branky Milana Ryšky a druhé Kuby Šťastného.  Jenže Most měl kvalitnější a herně vyzrálejší mužstvo a tak po chvilce opět odskočil o dvě branky. Utkání skončilo 3:5, ale už bylo vidět, že se zablýsklo na lepší časy a v dalších utkáních Bílina bude určitě bodovat, vždyť nejsilnější soupeře turnaje už měla za sebou.
Úvod třetího utkání proti Mostu „C“, vyšel na jedničku s hvězdičkou. Po přímém kopu Kurta Künhla, se Bílina dostala do vedení. Hráči se uklidnili a hned vzápětí Milan Ryška zvyšoval na 2:0. Most zanedlouho snížil na 2:1 po chybě obrany. V následujících minutách bílinské hráče několikrát podržel krásnými zákroky brankář Honza Pohl a tak následující dvě branky, Obrazekbyly už jen logickým vyústěním bílinských mladších žáků. Most ještě v závěru snížil na rozdíl dvou branek, ale Jirka Kapfer pojistil vítězství Bíliny na 5:2, když z půlky přehodil vybíhajícího brankáře, který se nestačil vrátit do své svatyně.
Předposlední zápas by se dal nazvat nejpohlednějším a nejdramatičtějším. Bílina se pokusila dobýt Litoměřice. V prvních minutách zápasu, velmi dobře hrající Kurt Künhl založil akci, na jejímž konci byl Dan Gutsch a bílinští šli do vedení. Litoměřice přidali na obrátkách a vynutily si obrovský tlak. Opět Bílinu podržel skvěle chytající Honza Pohl, poprvé, když vychytal litoměřického útočníka tváří v tvář a podruhé, když vyškrábl střelu na tyč, ta se odrazila do druhé tyče a naštěstí ven do náruče brankáře, který si hluboce oddychl. Hned na to šel dvakrát sám na brankáře bílinský Milan Ryška, bohužel skórovat se mu nepodařilo. Vzápětí po krásné kombinaci Litoměřice srovnávají na 1:1. Od této chvíle se zápas proměnil ve festival vyložených a neproměněných šancí na obou stranách. Pět minut před koncem utkání přišla nejkrásnější akce celého turnaje. Kurt Künhl prošel středem přes tři hráče Litoměřic a nádherně přihrál nabíhajícímu Danovi Gutschovi, který šel sám na brankáře. Dan se neukvapil a krásnou kličkou gólmanovi celou akci ještě podtrhl a pozdvihl do kategorie učebnicových a s úsměvem vsítil důležitý gól na 2:1.
Poslední utkání s Motorletem Praha, byl přímý souboj o třetí místo turnaje. Hned od počátku, bylo zřejmé, že to bude boj o každý metr plochy a branek bude padat poskromnu. Pražský brankář, se vyživoval v tom, že udělal jednu dvě kličky a rozehrál míč. Při jedné takové eskapádě pokazil přihrávku, k míči se dostal Kurt Künhl a umístěnou střelou z poloviny hřiště brankaře, který se marně snažil dostat zpět mezi tyče, přehodil a najednou vedla Bílina 1:0. Hra byla vyrovnaná a rozhodovaly chyby. Té druhé se dopustili obránci od Kyselky a Praha vyrovnala na 1:1. Ke konci utkání se opět předvedl Honza Pohl a předváděl zákroky, za které by se nemusel stydět kterýkoliv brankář z mnohem vyšších soutěží. Při jednom takovém z vypětí všech sil vyrazil míč na roh. Motorlet rozehrál rohový kop a velmi nepovedená střela pražských žáků, trefila spoluhráčovo záda a od nich se míč odrazil do branky. Míč se ještě nedotřepetal v síti a píšťalka rozhodčího ukončila utkání. Výsledek 1:2 stačil jen na čtvrté místo a bramborovou medaili. I takový je fotbal ztratit pohár za třetí místo v poslední vteřině, není zase jev tak neobvyklý. „Nedá se nic dělat fotbal je někdy krutý“ okomentoval tuto situaci hlavní trenér Klaus Pohl.
Sestava Bíliny: Honza Pohl, Přemek Popp, Kurt Künhl, Kuba Šťastný, Míša Drapák, Jirka Kapfer, Milan Ryška, Ondra Bůžek a Dan Gutsch.
Turnaj vyhráli žáci Most „A“, před Teplicemi a Motorletem Praha.