Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vstup do soutěže vyšel na jedničku

22. 8. 2010
V ledvickém areálu Milana Šturmy začala cesta Bíliny za návratem do krajského přeboru. Svěřenci trenéra Josefa Tichého uštědřili Viktorii debakl 0:4, který je pro ni ještě milosrdný.

Ledvicím chyběli tři hráči, Bílině ze základu pouze Augusta. Na lavičku se jí nevešli ani všichni členové širšího kádru. Viktorka zvolila pro zápas červenočernou kombinaci, hosté nastoupili v zelenobílém. Není bez zajímavosti, že v dresu Ledvic nastoupili hráči, kteří mají za sebou bílinskou minulost – Bečvařík, Macháček, Mašata i Peschl. Zajímavý byl i souboj v záloze, kde na sebe hráli bratři Levý. Domácí Jaroslav a bílinský Zbyněk. Sedmnáctiletý Zbyněk svého staršího bratra jasně přehrával a patřil k nejleším hráčům svého celku.

Úvod zápasu byl opatrný, mírnou převahu si udržovali domácí. Po prvním bílinském rohu se ale začala karta obracet. Prvního gólu se tři stovky diváků dočkali v 18. minutě. Z hranice velkého vápna vystřelil Pavlíček. Brankář Pluhař měl zakrytý výhled a míč našel až v síti – 0:1.

Bílina zvyšovala tlak a v 37. minutě přidala i druhou branku. Filo házel aut Pavlíčkovi, ten z otočky nastřelil tyč a Bari dorazil míč do sítě – 0:2. Těsně před koncem první půle přehráli domácí obranu Bari s Gutschem a poslední jmenovaný hlavou navýšil skóre na 3:0 pro Bílinu.

Hosté měli převahu i ve druhém poločase. V 50. minutě se řítil Gutsch sám na branku, Egrt ho nemilosrdně fauloval a mohl být rád, že jej rozhodčí neposlal do kabiny. Bílina měla celou řadu šancí, proměnit dokázala ale až tu, která přišla v nastavení. Bari uvolnil Kasala a ten nezaváhal – 0:4.

Bílinští fotbalisté zaslouženě zvýtězili a nutno dodat, že pro vítězství udělali vše. Už v týdnu zrušili přípravný zápas v Černčicích, aby si zranění hráči odpočinuli. Od počátku druhého poločasu se navíc rozcvičoval Hronek, protože nebylo jasné, zda Hasal, Mergl či Moravec vydrží hrát do konce.

„Povedlo se nám na první poločas stabilizovat sestavu. Cíl byl jasný, chtěli jsme tady bodovat. Prvních deset minut to byla taková kopaná, pak se to ale zlepšilo a převahu jsme potvrdili i góly. Druhý poločas začal stejně, jako první. Pak jsme prostřídali, do hry přišli mladí hráči. Ta převaha už taková nebyla, ale i tak jsme měli šanci na tři branky. Pro nás bylo důležité, že kluci makali a chtěli hrát, i když šance, až na tu poslední, nedokázali proměnit,“ řekl asistent trenéra Tichého Bedřich Hulinský. Spokojený byl i brankář Bíliny Klaus Pohl: „Byly tam nějaké chybičky, hluchá místa, ale na první mistrák to bylo dobré. Bylo hodně lidí, hodně bílinských, bylo to derby. Pokud se bude dál makat v trénincích, fyzicky jsme na tom dobře na tuto soutěž. Záloha běhá, útočníky máme běhavé, to je velké plus. Pokud budeme proměňovat šance, bude to dobré.“

To ledvický kouč Pavel Mlej měl svým ovečkám co vyčítat. „Je to ostuda, porazili jsme se sami. Tři chyby, čtvrtá branka vlastně také, když jsme se nevrátili. Bílina byla vyloženě lepší, ve všech směrech. Jasně nás přehrála. Chyběli nám tři lidi, ale to neomlouvá. Bylo tu hodně lidí, ale kluci to odevzdali,“ smutnil.