Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ze Střekova vezeme bod

23. 8. 2009

TJ Střekov – SK SIAD Bílina   1:1 (0:0)

Jak na houpačce zatím mohou vypadat výkony bílinských fotbalistů v novém ročníku krajského přeboru. Po výpadku v Lovosicích zazářili doma s Proboštovem, ale na Střekově to byla opět „bída a utrpení“. Domácím hrálo do karet hřiště, které spíše připomíná čtverec než dlouhý obdélník, ale to by neměla být pro mužstvo, které si dělá čáku na klidný střed tabulky, omluva. Přitom po minulých vedrech bylo i příjemné počasí a hráče chladil větřík od Labe. Bílina nastoupila v nových zelených dresech a nápisem Město Bílina na prsou. To by mohlo znamenat, že klub získal silného sponzora.   Ve středu obrany se objevil Hošek, protože Hasala nepustila na hřiště bolavá záda. V prvním poločase se většinou hrálo od „vápna k vápnu“. Domácí zahrozili v 17.min. Žaba dostal míč do uličky a Bílinu zachránilo jen včasné vyběhnutí Pohla a domácí kopali jen roh. Hezkým momentem byla 34.min. Pohl vykopl přesně na Moravce, ten se uvolnil a střela šla těsně nad břevno. V závěru poločasu se přece jen objevilo několik fotbalových okamžiků. Nejprve si při nepovedené střele zranil domácí Vosyka koleno a musel střídat. Potom vyrážel střelu Novotného Pohl a v poslední minutě mohla jít Bílina do vedení. Hlavička Pavlíčka skončila na tyči a střelu Nováka domácí brankař chytil. Trenér Tichý postavil do druhého poločasu dva čerstvé hráče Stillera a Miku. Ale ke zlepšení to nevedlo. Mika prakticky za celý poločas nedostal míč, aby mohl uplatnit svoji rychlost. Domácí zahrozili střelou Horváta a dočkali se v 59.min., kdy Žaba využil nedůslednost obrany a překonal Pohla.   Hra Bíliny se rozpadla a nebyl nikdo, kdo by na sebe vzal vůdčí zodpovědnost. Pokud hosté sbírali žluté karty rovnoměrně od začátku až do konce zápasu, domácí je dostávali až v úplném závěru. Když rozhodčí ukázal dvě minuty nastavení, zvedla se Bílina k zoufalému náporu a vybojovala roh. Do pokutového území domácích se přestěhovali všichni bílinští hráči s výjimkou Moravce, který roh kopal. A zázraky se ještě dějí. Míč poslal přesně na hlavu Mergla a domácím se sen o prvním vítězství rozplynul. 
„Bod z venku je dobrý, ale předvedená hra… Neumíme hrát proti slabším soupeřům, domácí nás přehrávali v osobních soubojích. My jsme si za celý zápas nevytvořili pořádnou střelu, ještě že vyrovnáme v 92.min. po standardní situaci. Ale hra tomu neodpovídala, byla tragická, bod bylo štěstí. Doma předvedeme solidní výkon proti Proboštovu a dnes si hráči myslí, že výsledek přijde sám. Domácí nás přehrávali ve všem,“ byl spokojen pouze s bodem trenér Bíliny Josef Tichý.
Branky: 59.Žaba – 90+2 Mergl
Diváci: 100
Rozhodčí: Hlinka –Sabo, Šťastný
Sestava: Pohl – Karel, Hošek, Přibyl, Mergl – Augusta (46.Stiller), Novák (65.Gutsch), Vrátil, Pavlíček, Žemba (46.Mika) - Moravec