Jdi na obsah Jdi na menu
 


HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI KRAJSKÉHO PŘEBORU STARŠÍHO DOROSTU
 
      Začátek sezóny nás zastihl v oslabení (dovolené, nemoci). Přestože jsme hráli se slabšími soupeři, tak jsme dokázali vybojovat pouze 1 bod. Projevila se nerozehranost související zejména s tím, že většina hráčů se místo pravidelné docházce v rámci letní přípravy, která není nikterak dlouhá, ale o to důležitější, věnovala letním radovánkám.
       Se soupeři, jakými byli Most a Štětí, jsme neměli moc šancí na úspěch a také jsme vysoko prohráli. Následovali zápasy, kde se projevila nezkušenost větší části kádru mužstva. V letošním roce disponujeme jedním z nejmladších kádrů staršího dorostu krajského přeboru. Právě v těchto zápasech měla rozhodovat zkušenost těch starších a dravost mladých, ale bohužel opak byl pravdou. Zejména pak slabým důrazem v prostoru velkého vápna, jak u soupeřovy branky, tak i u vlastní, jsme si sami prohráli dobře rozehrané zápasy s týmy jako Louny, Litvínov, Benešov, FC Chomutov, Neštěmice. Tyto zápasy nás odsoudily na sestupová místa.
      Na podzim se nám podařilo porazit pouze dva týmy – Kadaň a Blšany. K dobru máme ještě jeden odložený zápas na jaro. Po nevydařené podzimní části soutěže jsme se usadili na 12. místě, kdy nás čeká dlouhá a tvrdá cesta zimní přípravou, která by měla vést k záchraně krajského přeboru dorostu.
 
BRANKÁŘI
 
      Ani jeden gólman staršího dorostu nesplnil očekávání a je i jejich zásluha, že mužstvo je tam, kde je. V důležitých zápasech hlavně O. Kindl mužstvo nepodržel. Na tomto postu budeme muset velmi hodně zapracovat.
 
OBRANA
 
      K obraně se dá říci to samé. Ti hráči, kteří měli být jejím základem, se po nevydařených zápasech a kritickém hodnocení se zřejmě urazili a již se na hřišti pro jistotu neukázali. Na obraně, která byla složena povětšinu z mladších dorostenců byla znát nezkušenost a slabý důraz, hlavně kolem vlastního vápna. Neustále jsme se snažili hledat nějakou osobnost, která by byla schopna obranu dirigovat. Nejlépe se jevil D. Proch, který však pro zranění toho moc neodehrál. Složení optimální obrany jsme vlastně za celý průběh podzimní části nenašli. Někteří hráči zůstali za očekáváním – J. Šámal.
 
ZÁLOHA
 
      Byly zápasy, kdy záloha soupeře převyšovala, ale na druhé straně byly i zápasy, kdy to vypadala\o, že zálohu nemáme žádnou. Chyběla převážně přesnost a fyzická kondice. Své si odehráli P. Karel a T. Hájek. V přípravě se jevící velmi dobře T. Hubáček se v mistrovských utkáních nedokázal prosadit a zůstal za očekáváním. Rovněž výkony M. Prchala byly velmi kolísavé.
 
ÚTOK
 
      V útoku máme již delší dobu největší problém. Kromě zápasů s Blšany a Kadaní jsme se střelecky nedokázali nejen prosadit, ale ani ničím překvapit. Nebylo to však jen tím, že bychom si žádné šance nedokázali vytvořit, ale bohužel jsme se vždy na každý gól hodně nadřeli. Zatím co soupeř dokázal většinou každou naskytnutou příležitost proměnit. Uspokojení s koncovkou může být snad jen u M. Kasla, ale ne již s jeho předvedenou hrou. Zklamáním byly výkony R. Zemana aj. Mufa.
 
 
      Na podzim se do hry zapojilo za starší dorost celkem 27 hráčů, jak v základní sestavě nebo střídáním během hry. Ve všech zápasech odehraných na podzim se objevil jediný hráč M. Prchal. S 11 starty se můžou pochlubit V. Kindl, P. Karel, J. Šámal, R. Peschl, M. Kasl, D. Brůna a s 10 starty R. Abari, J. Muf. Jediným kladem podzimní části je, že nikdo z týmu nebyl vyloučen.
 
Zápasová bilance
 
Celkem :      12           2             1             9             26:45     7b.
Doma             7           1             0             6             16:27     3b.
Venku             5           1             1             3             10:18     4b.
 
1.poločas    12           2             4             6             11:16     10b.
Doma             7           1             2             4               7:12      5b.
Venku             5           1             2             2               4: 4       5b.
 
2.poločas    12           3             2             7             15:29     11b.
Doma             7           2             1             4               9:15      7b.
Venku             5           1             1             3               6:14      4b.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

newim

(pato, 25. 3. 2009 9:02)

Hájek je borec

salut

(vacinho, 5. 1. 2009 23:06)

Povedený článek. Snaha se nedala od všech hráčů přehlédnout až na vyjímky, ale myslím si, že běhací kondice je v tomto týmu poměrně dobrá, ale mám ten dojem, že je to právě ta souhra, vedení balónu, zpracování a všechny tyto dovednosti pomocí míče, které nás brzdí. Každý asi viděl, že v zápasech jsme vždy přestali hrát po inkasovaném gólu. Nevím čím to je, ale zdálo se mi to skoro každý prohraný zápas. Žádný ze soupeřů nebyl lepší ( MOST a Štětí jsou vyjímkami), ale asi ta chuť nebo psychika udělala v naší režii velkou melu.. . Takhle bych to shrnul já . Myslím, že zde byla úmělá tráva vynalezena i pro tuto danou věc a trénovat s balónem u nohy a získat tím trochu té důležité techniky by bylo v této chvíli velmi správné, která by možná vyřešila tu nepřesnost v souhře na hřišti. Anó bude se běhat a taky s tím plně souhlasím, ale nezapomeňte na to co jsem psal v minulých větách. I balón je součástí hry, která se nazývá FOTBAL.

čau :-D

(Sehny, 23. 12. 2008 19:31)

Dobrej článek a bohužel pravdivej..budem muset zamakat hoši, abychom to zachránili a kazdopadne na to mame, ale musime chodit pravidelne na treninky, doufám, ze prijde na pripravu hodne lidi a ze pojedem vsichni na soustredko..uz se tesim, az to zase vsechno zacne..tak zatim cus..P.S.:Ať žije Chelsea!!