Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Utkání dvou rozdílných poločasů viděli diváci na umělé trávě v Bílině. Za slunečného počasí byl první poločas spíše fotbalovým odvarem. Většinou se hrálo od jednoho velkého čtverce k druhému a brankaři si mohli vybrat dovolenou. Hosté byli přece jen aktivnější, ale ani oni si žádnou vyloženou šanci nevypracovali. Na úvod druhého poločasu vyrazil brankař Pohl trestný kop a potom měl šťastnou ruku při střídání domácí trenér Tichý. Stále ještě 19letý Mika rozhýbal hru domácích a najednou se bylo na co dívat. Nejdříve střílel Mergl a potom dostal domácí hlavou do vedení Hošek. Nad vypálil Vrátil a zdálo se, že domácí mají navrch. Ale přišla 66.min. a po chybě obrany se objevil na hranici velkého čtverce sám litoměřický Hranička a nezaváhal. Hosté se však z vyrovnání radovali pouze onu pověstnou minutu. Po faulu na Mergla kopal Novák snad z 35 metrů trestný kop. Přetažený míč skončil po břevnem litoměřické branky. Domácí byli aktivnější a hosté ztráceli nervy. V šanci byl dvakrát Hošek, ale ani nohou a ani hlavou na míč nedosáhl. V 78.min. po krátkém pobytu na hřišti stačil dostat střídající litoměřický Vlasák během minuty dvě žluté karty za řečnění a musel do kabin. Ale ani v deseti se hosté nevzdávali a Krejza střílel vedle. Potom přišla branková úroda v závěru zápasu. Nejdříve unikal rychlík Mika, Klokočník ho fauloval a Novák se štěstím pokutový kop proměnil. Následně unikl po levé straně střídající Magyár, míč si zasekl a na milimetr přesně přihrál před branku Mikovi, ten nemohl dělat nic jiného než posunout míč do branky. Ovšem v poslední minutě po pravé straně zasprintoval litoměřický Grunert a Hranička využil již nesoustředěnou bílinskou obranu ke zkorigování výsledku. 

„Výsledek je hezký, branky, které padly byly vypracované, ale hra stále není taková, abychom měli pocit, že se zachráníme. Soupeř byl menší postavou a přehrával nás v hlavičkových soubojích a dostával nás pod tlak. Za body jsme rádi, ale za hru moc ne. Ve druhém poločase to rozpohyboval Mika, který hrál více dopředu. Oboya je spíše kombinační hráč a Hošek je spíše do soubojů. Potom se začalo více běhat a dostali jsme soupeře pod tlak,“ viděl lepší druhý poločas trenér Josef Tichý. „Hra se mě hlavně v prvním poločase nelíbila, bylo to hodně křečovité, ale je důležité, že jsme doma vyhráli, každé domácí vítězství jsou body k záchraně. Měli jsme i štěstí a hezký fotbalový okamžik byl, když utekl Magyár a předložil míč Mikovi, aby mohl dát do prázdné branky,“ doplnil šéf bílinského klubu Petr Arpáš.

 

Branky: 67. a 84.(PK) Novák, 54.Hošek, 88.Mika – 66. a 90.Hranička
ŽK: 2 – 5
ČK: 78.Vlasák (LTM)
Diváci: 120
Rozhodčí: Šefčík Ladislav – Oborník, Šefčík Josef

Bílina: Pohl – Bečvařík, Hasal, Novák, Přibyl – Pavlíček (73.Vaník), Kornalík (85.Magyár), Vrátil, Mergl – Hošek, Oboya (50.Mika)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář